Obserwuj nas:

Metamorfozy uśmiechów

Odkryj moc zmieniającego życie uśmiechu w Dentestetica – Twoim gabinecie dentystycznym, specjalizującym się w metamorfozach uśmiechu. Z zaangażowaniem i pasją podchodzimy do pracy, przekształcając marzenia o zdrowych, białych zębach w rzeczywistość.

Dokonujemy prawdziwej magii, przemieniając estetykę Twojego uśmiechu poprzez wiele zabiegów od wybielania przez ortodoncję i bonding, aż po zaawansowaną protetykę i implanty. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i doświadczeniu naszego zespołu jesteśmy w stanie zapewnić Ci optymalne rezultaty, bez względu na to, jak duże są Twoje potrzeby.

Każda metamorfoza uśmiechu, którą przeprowadzamy, jest indywidualnie dostosowana do pacjenta, gwarantując, że wynik końcowy spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci się uśmiechać z pewnością siebie. Przyjrzyj się naszym transformacjom i przekonaj się, jak możemy odmienić Twój uśmiech.

All-on-4®

Opis przypadku: 65-letni pacjent zgłosił się w celu uzupełnienia braków zębowych. Od kilku lat użytkował protezy ruchome, które jak twierdził „utrudniały mu życie”. Nie mógł w nich spożywać wszystkich pokarmów, bo podczas jedzenia spadały z podłoża. Czuł skrępowanie, bywając w towarzystwie. Zainteresowany był odbudową zębów „na stałe”, bez konieczności ich wyjmowania z jamy ustnej. Podczas konsultacji zostało pacjentowi zaproponowane leczenie implantologiczne według koncepcji All-on-4® , czyli odbudowa wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie na 4 implantach. Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzono w znieczuleniu miejscowym i w tym samym dniu do implantów przykręcono akrylowy most. Bezpośrednio po wizycie pacjent odczuł znaczną poprawę komfortu życia. Mógł spożywać pokarmy bez skrępowania i na nowo odczuwać ich smak. Odzyskał pewność siebie w towarzystwie. 

Lekarze prowadzący: dr n.med.  Magdalena Orczykowska, lek.stom. Marcin Dyląg.

Czas trwania: pierwszy etap: 2 dni, oddanie protezy docelowej po 6 miesiącach

Korony na implantach

Opis przypadku: 53-letnia pacjentka zgłosiła się na konsultację, aby dowiedzieć się, czy jest możliwość uzupełnienia u niej braków częściowych w szczęce innym rozwiązaniem niż proteza ruchoma. W użytkowanej przez nią protezie przeszkadzały jej nieestetycznie wyglądające klamry protezy, które pokazywała przy każdym uśmiechu. Jak stwierdziła, z tego powodu przestała się śmiać. Po przeprowadzonej diagnostyce istniała możliwość wszczepiania implantów i na nich estetycznych koron uzupełniających brakujące zęby. U pacjentki zabieg implantacji przeprowadzono w pełnej narkozie, bo pacjentka podczas zabiegu „chciała spać”. Po okresie wygojenia się implantów zastosowano bardzo estetyczne korony całoceramiczne. Pacjentka zyskała nowy, piękny uśmiech oraz pełen komfort żucia pokarmów.

Lekarze prowadzący: dr n. med. Magdalena Orczykowska, lek. stom. Marcin Dyląg.

Czas trwania: 6 miesięcy

Korona ceramiczna

Opis przypadku: 23-letni pacjent zgłosił się z powodu nieestetycznego wyglądu zęba 21. Z rozmowy z pacjentem dowiedzieliśmy się, że doznał on złamania tego zęba podczas gry w piłkę. Ząb obumarł i zmienił swój kolor, co spowodowało, że znacznie różnił się od koloru innych zębów. Po przeprowadzonym powtórnym leczeniu kanałowym zęba zastosowano koronę cełoceramiczną. Dzięki indywidualnej charakteryzacji korony protetycznej można było osiągnąć wspaniały efekt estetyczny. Teraz trudno odróżnić ząb naturalny od rekonstruowanego.

Lekarz prowadzący: lek. dent. Marcin Ofiara

Czas trwania: 5 dni. 

Korona na implancie​

Opis przypadku: 32-letnia pacjentka zgłosiła się ze złamanym zębem 24. Ząb wcześniej był leczony kanałowo, ale nie odbudowany protetycznie dlatego uległ złamaniu. Po analizie TC jedyną alternatywą leczenia było usuniecie zęba i wprowadzenie w to miejsce natychmiastowo implantu. Zabieg został przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym i trwał nie dłużej niż 30 min. Na wprowadzonym implancie zastosowaliśmy tymczasową koronę, aby pacjentka nie chodziła bez zęba. Po 4 miesiącach odsłoniliśmy implant. W związku z tym, że kolejny ząb 25 był również leczony kanałowo i tak jak 24 nie był odbudowany proetycznie pacjentka, po nieprzyjemnych doświadczeniach zdecydowała również o odbudowie protetycznej tego zęba. Zostały wykonane dwie całoceramiczne korony protetyczne – na zębie własnym oraz implancie. Pacjentka bez obaw może cieszyć się pięknym uśmiechem.

Lekarze prowadzący: lek. den. Krzysztof Górowski, lek dent. Maciej Bereś

Czas trwania: 4 miesiące

Proteza na implantach​

Opis przypadku: 67-letnia pacjentka zgłosiła się do leczenia z problemem, jak sama stanowczo stwierdziła, że „dość już ma tych zębów!” Długo leczyła się z powodu periodontopatii, przez co stopniowo traciła zęby. Użytkowane przez nią protezy pogarszały jakość jej życia. Nie mogła jeść, uśmiechać się, traciła pewność siebie. Po konsultacji wielospecjalistycznej z periodontologiem, chirurgiem i protetykiem oraz po rozmowie z pacjentką zdecydowano o usunięciu zębów i zastosowaniu implantów wg. koncepcji All-on-4®. Zabieg przeprowadzono w znieczuleniu ogólnym, w obecności anestezjologa. W trakcie zabiegu usunięto zęby i wprowadzono implanty. Po kilku godzinach od zabiegu do implantów przykręcono mosty akrylowe. Pacjentka natychmiast mogła się cieszyć pięknym uśmiechem.

Lekarze prowadzący: lek. den. Monika Bereś (specjalista protetyki stomatologicznej), lek. dent. Maciej Bereś (specjalista chirurgii stomatologicznej), lek. dent. Bartłomiej Kmera (specjalista periodontologii)

Czas trwania: 24 godziny 

Leczenie ortodontyczne

Opis przypadku: 23-letnia pacjentka zgłosiła się do leczenia specjalistycznego. Przeszkadzały jej szpary między zębami oraz to, że zęby były za bardzo wychylone. Po dokładnym badaniu klinicznym zaproponowano leczenie ortodontyczne. Pacjentka zdecydowała się na leczenie z zastosowaniem nakładek, bez konieczności klejenia zamków na zębach oraz widocznych metalowych elementów aparatu na zębach. Pacjentka dopiero rozpoczęła pracę i zależało jej na „dyskretnym” leczeniu. Po zakończeniu leczenia bardzo była zadowolona z efektu.

Lekarz prowadzący: lek. dent. Paweł Łach (specjalista ortodoncji)

Czas trwania: 1 rok

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do czwartku od 9 do 20, oraz w piątki od 9 do 15. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram