Obserwuj nas:

Dentysta bez stresu

Leczenie zębów w narkozie Kraków

Obawa przed dentystą nie jest powodem do wstydu. W DENTestetica doskonale znamy i rozumiemy problem, dlatego opracowaliśmy specjalny program leczenia osób, dla któych wizyta u dentysty oznacza ogromy stres. Wykwalifikowani lekarze, przyjazna atmosfera, a także odpowiednie środki znieczulające i uspokajające pozwalają na bezstresowe oraz bezbolesne przeprowadzenie każdego rodzaju leczenia stomatologicznego.

Jakie rodzaje znieczulenia stosujemy?

Znieczulenie komputerowe
Znieczulenie urządzeniem WAND STA®. Podanie znieczulenia w tej formie jest praktycznie bezbolesne.
Sedacja wziewna
Sedacja wziewna polega na podaniu pacjentowi mieszaniny podtlenku azotu i tlenu, nazywanej potocznie „gazem rozweselającym”.
Sedoanalgezja
Osoba poddana sedacji znajduje się w stanie ogólnego rozluźnienia, nie odczuwa też lęku, pozostaje jednak w pełni zdolna do samodzielnego oddychania.
Znieczulenie ogólne
Polega na wprowadzeniu pacjenta w stan podobny do bardzo głębokiego snu. W czasie znieczulenia ogólnego pacjent śpi, nie odczuwa bólu i nic nie słyszy.

- Czy to oznacza, że mogę zasną i całe leczenie mieć wykonane na jednej wizycie?

- Tak. Zorganizujemy także zespół lekarzy różnych dziedzin, jeśli to będzie konieczne.

- Czy to oznacza, że mogę zasną i całe leczenie mieć wykonane na jednej wizycie?

- Tak. Zorganizujemy także zespół lekarzy różnych dziedzin, jeśli to będzie konieczne.

Untitled design

Jak to działa?

Wszystkie zabiegi wykonane podczas jednej wizyty

Jeżeli w planie leczenia znajduje się wiele różnych typów zabiegów, to znieczulenie ogólne pozwala na ich wykonywanie w trakcie jednej wizyty. Oznacza to, że pacjent jest usypiany na kilka godzin, a lekarz w tym czasie może wykonać wszystkie zabiegi. Po wybudzeniu pacjent niczego nie będzie pamiętał.

Dobór odpowiedniego znieczulenia

Bezstresowa, przyjazna atmosfera, cierpliwe oraz pełne zrozumienia podejście to podstawa, która pozwala zbudować wzajemne zaufanie pacjenta i lekarza. Kolejny krok to dokładne omówienie i wytłumaczenie wszystkich czynności, które mają zostać przeprowadzone. Nasi pacjenci zawsze dokładnie znają swój plan leczenia, uzyskują także szczegółowe informacje o możliwych metodach znieczulenia i wspólnie z lekarzem wybierają najbardziej odpowiednią dla nich opcję.

Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie komputerowe amerykańskim urządzeniem WAND STA® pozwala na wykonywanie znieczulenia punktowego niemal przy każdym rodzaju zabiegu. Dzięki wyposażeniu w specjalny czujnik, możliwe jest działanie poniżej progu bólu ludzkiego organizmu, co oznacza, że podanie znieczulenia w tej formie jest praktycznie bezbolesne.

Technika umożliwia również na znieczulenie tylnych, dolnych zębów bez konieczności stosowania znieczulenia przewodowego. Pozwala to na eliminację uciążliwego, utrzymującego się przez kilka godzin po zabiegu, uczucia zdrętwienia twarzy i języka, które ma miejsce w przypadku klasycznych metod znieczulenia.

Metoda WAD STA® działa natychmiastowo i pozwala w wysokim stopniu kontrolować proces znieczulenia. Dzięki wysokiej skuteczności i świetnej akceptacji przez pacjentów, znieczulenie komputerowe jest szczególnie zalecane dzieciom, osobom z dentofobią, a także pacjentom odczuwającym lęk przed wizytą u dentysty oraz szczególnie wrażliwym na ból.

Dla najmłodszych pacjentów

Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Szybka i skuteczna metoda

Całkowicie bezbolesne znieczulenie

Sedoanalgezja

W przypadku trwających wiele godzin zabiegów dentystycznych połączonych z ingerencją chirurgiczną, konieczne jest stosowanie odpowiednich metod rozluźniających i usypiających. Sedoanalgezja pozwala na utrzymywanie pacjenta w długotrwałym stanie ograniczonej świadomości, bez poddawania go narkozie, dlatego jest jedną z bezpieczniejszych i coraz szerzej stosowanych metod, również podczas skomplikowanego leczenia stomatologicznego.

Sedoanalgezja jest wykonywana przez lekarza anestezjologa i polega na dożylnym podaniu odpowiednich leków. Osoba poddana sedacji znajduje się w stanie ogólnego rozluźnienia i uspokojenia, nie odczuwa też lęku, pozostaje jednak w pełni zdolna do samodzielnego oddychania oraz reagowania na polecenia lekarza. Po wyprowadzeniu ze stanu uspokojenia pacjent nie pamięta większości zabiegu lub wspomina go w formie snu.

Jest to metoda najczęściej wykorzystywana podczas skomplikowanych i długotrwałych zabiegów implantologicznych, a także połączonych z przeszczepem kości lub augmentacji sztuczną kością. Dzięki swojemu działaniu znajduje duże zastosowanie przy leczeniu pacjentów z zaawansowaną dentofobią, a także u osób z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi, które uniemożliwia bezpieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Zapewnia niepamięć wsteczną zabiegu

Polecana pacjentom z nadciśnieniem

Nowoczesna alternatywa dla narkozy

Opieka anestezjologa

Sedacja wziewna

U osób, co do których istnieją przeciwwskazania stosowania klasycznych metod znieczulenia oraz obawiających się w znacznym stopniu zabiegów u dentysty, stosujemy metodę sedacji wziewnej. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób uspokojenia oraz znieczulenia, który umożliwia komfortowe leczenie, także pacjentów z poważnymi stanami lękowymi.

Sedacja wziewna polega na podaniu pacjentowi mieszaniny podtlenku azotu i tlenu, nazywanej potocznie „gazem rozweselającym”. Zapewnia ona wysokie działanie uspokajające, przeciw lękowe, a także powoduje niepamięć wsteczną – pacjent nie pamięta zabiegu.

Jest to metoda szczególnie polecana osobom z silnymi stanami lękowymi związanymi z leczeniem stomatologicznym czy samym wkłuciem igły, z odruchem wymiotnym, nadpobudliwością i nerwowością, a także podczas długo trwających zabiegów. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa sedacja wziewna znajduje też zastosowanie podczas leczenia dzieci.

Osoba poddana sedacji znajduje się w stanie przyjemnego rozluźnienia, a po zabiegu jej wspomnienia przypominają sen. Powrót do stanu normalnego polega na podaniu czystego tlenu, jest szybki i bezproblemowy. Po 30 minutach pacjent odzyskuje pełną świadomość, może prowadzić samochód, a wszystkie oznaki całkowicie ustępują.

Bez igieł i konieczności nakłucia

Pacjent nie pamięta zabiegu

Bezpieczna także dla najmłodszych

Metoda znieczulająca i uspokajająca

Znieczulenie ogólne/narkoza

Znieczulenie ogólne / narkoza polega na wprowadzeniu pacjenta w stan podobny do bardzo głębokiego snu. W czasie znieczulenia ogólnego pacjent śpi, nie odczuwa bólu i nic nie słyszy.

Osoba poddana narkozie oddycha mieszaniną tlenu i gazów usypiających. Nie ma możliwości, aby pacjent obudził się przed zakończeniem zabiegu, dopiero po nim zostaje wybudzony. Od początku podania narkozy aż do zakończenia zabiegu i wybudzenia, pacjent znajduje się pod opieką lekarza anestezjologa.

Narkoza jest podawana osobom, które cierpią na skrajnie ostrą formę dentofobii lub charakteryzują się niskim progiem odczuwania bólu. Mogą z niej korzystać również pacjenci, z którymi kontakt jest utrudniony, np. pacjenci z niepełnosprawnością intelektualną, a także małe dzieci, które nie potrafią współpracować z lekarzem.

O zakwalifikowaniu do leczenia w znieczuleniu ogólnym decyduje lekarz na konsultacji stomatologicznej, podczas której pacjent otrzymuje plan leczenia oraz informację o niezbędnych badaniach.

Jeśli pacjent jest leczony na przewlekłe choroby, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do zastosowania znieczulenia ogólnego. W następnej kolejności wyznaczany jest termin zabiegu. Czas oczekiwania to 2 tygodnie od momentu konsultacji.

Dla pacjentów niskim progiem bólu

Dokładna diagnostyka przed zabiegiem

Opieka anestezjologa

Pacjent nie słyszy zabiegu i nie czuje bólu

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 19,. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram