DENTestetica - impanty Kraków
Co to jest implant?
Implant zębowy jest to sztuczny korzeń zęba, na którym możemy odbudować pojedynczy ząb lub kilka zębów. Jej zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, który pacjent utracił. Implanty stomatologiczne wykorzystuje się do uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu lub jako filary to większych rekonstrukcji – mostów albo protez zatrzaskowych.
Dlaczego warto?
Ponieważ implanty zębów zachowują się jak naturalny korzeń zęba i zapobiegają dalszej utracie kości, z medycznego punktu widzenia są jedną z najlepszych, stosowanych współcześnie metod. Do głównych zalet leczenia implantologicznego zalicza się również wysoki komfort użytkowania, podniesienie jakości życia, możliwość rezygnacji z ruchomych protez, brak konieczności szlifowania zdrowych zębów otaczających lukę oraz względy estetyczne.
Implant vs. most – która metoda uzupełnienia?
W przypadku braków w uzębieniu zazwyczaj zaleca się dwie metody uzupełnienia: most lub implant. Most to połączenie kilku koron (imitacji zęba) z których niektóre są zamocowane na zębach pacjenta tworząc filary, a niektóre zastępują zęby brakujące. Aby zamocować most konieczne jest naruszenie zdrowych zębów pacjenta, gdyż muszą one zostać odpowiednio oszlifowane. W przypadku implantu taka konieczność nie występuje. Zadaniem implantu jest naśladowanie korzenia zęba co zabezpiecza przed zanikiem kości w miejscu po utracie zęba. Początkowo większy wydatek (cena) w postaci implantu zamiast mostu, w dłuższej perspektywie czasu jest dla pacjenta bardziej opłacalny.
Cennik implantów zębowych
Implanty są uważane za jedną z najdroższych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Cena pojedynczego implantu zębowego wraz z koroną może faktycznie przewyższać ceny innych rozwiązań, jednak patrząc długoterminowo leczenie implantologiczne jest bardziej opłacalne. Leczenie implantologiczne nie wymaga ingerencji w zęby sąsiadujące z brakującymi. Wszczepienie implantu zabezpiecza przed zanikiem kości, który może powstać po utracie zęba. Jednocześnie każdy wszczepione implant może w przyszłości stanowić filar dla większych prac protetycznych. Cena całego leczenia zależy głównie od wybranego systemu implantologicznego, stanu kości pacjenta (wiąże się z koniecznością dodatkowych procedur) i rodzaju wybranych koron protetycznych.
All-on-4®
NOWE ZĘBY W 1 DZIEŃ
Wszczepienie implantu zajmuje 35 minut
99,7% skuteczności integracji implantów
Zaufało nam 2500 pacjentów
Ponad 10 lat użytkowania tej technologii
Implanty - najczęściej zadawane pytania
Na czym polega leczenie implantologiczne?
Właściwe leczenie implantologiczne, poprzedzone jest zawsze konsultacją z lekarzem implantologiem oraz diagnostyką radiologiczną. Ich celem jest ocena stanu kości w obszarze, w który ma być wszczepiony implant, a także informacji o stanie zdrowia pacjenta i ewentualnych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu.
Pierwszy etap leczenia polega na wstawieniu w kość tytanowej śruby. Powierzchnia śruby pokryta jest specjalną, niezwykle porowatą substancją, dzięki której implant trwale zrasta się z kością. Tytan jest materiałem bio obojętnym, nie wywołuje uczuleń oraz nie oddziałuje z polem magnetycznym. Pacjenci z wszczepionymi implantami zębowymi mogą mieć bezpiecznie wykonywane m.in. badania rezonansem magnetycznym (ang. MRI).
Proces integracji implantu z kością trwa od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie nasi Pacjenci otrzymują zastępcze uzupełnienie brakującego uzębienia, które zapewnia komfort oraz ułatwia gojenie się rany. Po tym okresie następuje drugi etap leczenia, podczas którego na wrośnięty już implant zakłada się specjalny pierścień gojący. Zabieg ten ma na celu estetyczną odbudowę dziąsła dookoła implantu. Całkowite wygojenie dziąsła trwa od 2 do 4 tygodni. Trzeci i ostatni etap leczenia to nałożenie łącznika i właściwej konstrukcji protetycznej – korony, mostu lub elementu mocującego ruchomą protezę „na zatrzask”.
Cały proces leczenia implantologicznego jest dla Pacjenta bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, komputerowych systemów do znieczuleń oraz sedacji przeprowadzanej przez anestezjologa.
Tymczasowe rekonstrukcje uzębienia w czasie wgajania się implantów
W trakcie leczenia implantologicznego w DENTestetica Kraków nigdy nie pozostawiamy naszych pacjentów „bez zębów”. Ponieważ wiemy jak ważny jest powrót do codziennych zajęć i normalnego funkcjonowania po zabiegu implantacji, zawsze gwarantujemy wykonanie uzupełnień tymczasowych. Zapewniają one komfort psychiczny i estetyczny, ułatwiają mówienie i gryzienie, a także chronią miejsce po zabiegu oraz przyspieszają proces gojenia. Uzupełnienie tymczasowe zazwyczaj wykonywane jest jeszcze przed zabiegiem implantacji i osadzane natychmiast po wszczepieniu implantu. W zależności od sytuacji klinicznej mogą to być korony tymczasowe na docelowych implantach lub na mikroimplantach pomocniczych (drobne śrubki umieszczane pomiędzy implantami właściwymi), mosty akrylowe, mosty kompozytowe z włóknem szklanym lub mikroprotezy.
Czy zabieg wstawienia implantów jest bezpieczny?
Leczenie implantologiczne jest bezpieczną oraz skuteczną metodą, która umożliwia pełną rekonstrukcję brakującego uzębienia bez konieczności uszkadzania sąsiednich zębów.
Należy pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny polegający na umieszczeniu wszczepu tytanowego w kość. Oznacza to, że nie u każdego pacjenta może zostać przeprowadzony. Czasem konieczna jest dodatkowa konsultacja z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia optymalnego planu leczenia. W DENTestetica bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i z najwyższą starannością.
Skuteczność zabiegów wszczepienia implantu zębowego wynosi statystycznie 95-97%. Bardzo rzadkie są przypadki nie zrastania się implantu z kością i odrzucenia go przez organizm. Ryzyko niepowodzenia leczenia w dużej mierze zależy od umiejscowienia implantu oraz czasu wykonania zabiegu. Z tego powodu, odradza się wykonywania implantacji bezpośrednio po ekstrakcji (wyrwaniu) zęba. Warto też pamiętać, że odrzut implantu nie przekreśla całkowicie tej metody leczenia, a po upływie 2 – 3 miesięcy i całkowitym wygojeniu kości, można ponownie wprowadzić w to miejsce nowy implant.
Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego:
- Wiek poniżej 16 roku życia (ze względu na trwający wzrost i rozwój kości)
- Ciąża
- Brak odpowiedniej ilości naturalnej kości w miejscu planowanej implantacji (leczenie implantologiczne jest możliwe po odbudowie brakującej kości)
- Nałogowe palenie (spowalnia i upośledza proces gojenia)
- Nadmierne spożywanie alkoholu oraz narkomania (powstrzymują proces gojenia przyzębia)
- Choroby przyzębia (paradontoza) – muszą być wyleczone przez rozpoczęciem leczenia implantacyjnego
- Nawykowe zgrzytanie zębami – bruksizm (leczenie implantologiczne jest możliwe, ale przy koniecznym zastosowaniu szyn relaksacyjnych)
- Obniżona odporność, utrudnione gojenie, zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekła terapia lekami sterydowymi, choroby układowe autoimmunologiczne, choroby nowotworowe leczone chemioterapią i/lub radioterapią, zaawansowana i powikłana cukrzyca insulinozależna, niedobory czynników krzepnięcia krwi
Czy zabieg jest bezbolesny? Sedacja dożylna
Dla zwiększenia komfortu pacjentów podczas zabiegów chirurgicznych proponujemy możliwość skorzystania z tzw. sedoanalgezji. Poprzez dożylne podanie środków farmakologicznych pacjent zostaje wprowadzony w stan przypominający sen. Zabieg jest wówczas nie tylko bezbolesny, ale dodatkowo pacjent nie pamięta jego przebiegu. Sedoanalgezja czyli inaczej sedacja dożylna prowadzona przez lekarza anestezjologa jest szczególnie zalecana pacjentom z dentofobią, nadciśnieniem oraz przy dłuższych i bardziej skomplikowanych zabiegach.
Napisz do nas
Jesteśmy dostępni na Instagramie oraz Messengerze.
Zadzwoń
Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.
Wyznacz trasę
Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.