Obserwuj nas:

Leczenie kanałowe – endodoncja

Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe zębów często kojarzy się z bolesnym i nieprzyjemnym procesem. W DENTestetica wiemy, że wcale nie musi tak być. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom i nowoczesnym metodom, leczenie endodontyczne przebiega szybko, precyzyjnie, bezboleśnie, i co najważniejsze, skutecznie.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z wnętrza zęba chorej i nieodwracalnie zmienionej miazgi, odkażenie komory i kanałów korzeniowych, a następnie wypełnienie przestrzeni trwałym materiałem leczniczym i stabilizującym. Celem leczenia kanałowego jest usunięcie źródeł infekcji i zapobieżenie jej ponownemu powstaniu.

Bezbolesne leczenie kanałowe Kraków

Nieodwracalne zapalenie miazgi jest podstawowym wskazaniem do leczenia kanałowego (endodoncji) i objawia się dotkliwym bólem, nadwrażliwością na ciepło i zimno, a także, w kolejnej fazie, narastającym obrzękiem okolicznych tkanek. W DENTestetica, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz technik znieczulenia leczenie kanałowe przeprowadzane na jednej wizycie i jest całkowicie bezbolesne. Zabiegi wykonywane przez endodontę, w zależności od indywidualnych wskazań mogą być wykonywane przy zastosowaniu znieczulenia komputerowego, w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”) w sedoanalgezji lub znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologa.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Trójwymiarowa wizualizacja leczonego zęba za pomocą mikrotomografii komputerowej umożliwia szybką i dokładną diagnostykę stanów zapalnych zębów oraz kości szczęk. Mając pełny obraz zmian chorobowych, jesteśmy w stanie przeprowadzić zabieg leczenia endodontycznego już w trakcie jednej wizyty.

Czas trwania oraz ilość wizyt zależy od stopnia zaawansowania stanu zapalnego oraz trudności w udrożnieniu kanału korzeniowego. W przypadkach bardziej wymagających, takich jak złamane fragmenty narzędzi tkwiące wewnątrz kanału czy stary, bardzo twardy materiał wypełniający, prawdopodobnie konieczne będą 2 wizyty, z których każda będzie trwać od 1,5 do 2h. W leczeniu pierwotnym zęba nieleczonego wcześniej kanałowo zazwyczaj wystarczy 1 spotkanie trwające od 45 minut do godziny czasu.

Endodoncja mikroskopowa - leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu

Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodonta może zobaczyć anomalie anatomiczne, sztuczne przeszkody w kanałach korzeniowych oraz efekty powikłań wcześniejszych działań leczniczych (perforacje, resorpcje). W DENTestetica rutynowo wykorzystujemy mikroskopy operacyjne, które pozwalają osiągnąć perfekcję w technice udrażniania i wypełniania kanałów korzeniowych. Praca w powiększeniu wraz z wykorzystaniem najnowszych, komputerowo sterowanych systemów do opracowywania kanałów korzeniowych, umożliwia wyleczenie większości zębów kwalifikowanych wcześniej do usunięcia.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 19,. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram