Obserwuj nas:

Leczenie kanałowe – endodoncja

Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe zębów często kojarzy się z bolesnym i nieprzyjemnym procesem. W DENTestetica wiemy, że wcale nie musi tak być. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom i nowoczesnym metodom, leczenie endodontyczne przebiega szybko, precyzyjnie, bezboleśnie, i co najważniejsze, skutecznie.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z wnętrza zęba chorej i nieodwracalnie zmienionej miazgi, odkażenie komory i kanałów korzeniowych, a następnie wypełnienie przestrzeni trwałym materiałem leczniczym i stabilizującym. Celem leczenia kanałowego jest usunięcie źródeł infekcji i zapobieżenie jej ponownemu powstaniu.

Bezbolesne leczenie kanałowe Kraków

Nieodwracalne zapalenie miazgi jest podstawowym wskazaniem do leczenia kanałowego (endodoncji) i objawia się dotkliwym bólem, nadwrażliwością na ciepło i zimno, a także, w kolejnej fazie, narastającym obrzękiem okolicznych tkanek. W DENTestetica, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz technik znieczulenia leczenie kanałowe przeprowadzane na jednej wizycie i jest całkowicie bezbolesne. Zabiegi wykonywane przez endodontę, w zależności od indywidualnych wskazań mogą być wykonywane przy zastosowaniu znieczulenia komputerowego, w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”) w sedoanalgezji lub znieczuleniu ogólnym pod kontrolą anestezjologa.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Trójwymiarowa wizualizacja leczonego zęba za pomocą mikrotomografii komputerowej umożliwia szybką i dokładną diagnostykę stanów zapalnych zębów oraz kości szczęk. Mając pełny obraz zmian chorobowych, jesteśmy w stanie przeprowadzić zabieg leczenia endodontycznego już w trakcie jednej wizyty.

Czas trwania oraz ilość wizyt zależy od stopnia zaawansowania stanu zapalnego oraz trudności w udrożnieniu kanału korzeniowego. W przypadkach bardziej wymagających, takich jak złamane fragmenty narzędzi tkwiące wewnątrz kanału czy stary, bardzo twardy materiał wypełniający, prawdopodobnie konieczne będą 2 wizyty, z których każda będzie trwać od 1,5 do 2h. W leczeniu pierwotnym zęba nieleczonego wcześniej kanałowo zazwyczaj wystarczy 1 spotkanie trwające od 45 minut do godziny czasu.

Endodoncja mikroskopowa - leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu

Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodonta może zobaczyć anomalie anatomiczne, sztuczne przeszkody w kanałach korzeniowych oraz efekty powikłań wcześniejszych działań leczniczych (perforacje, resorpcje). W DENTestetica rutynowo wykorzystujemy mikroskopy operacyjne, które pozwalają osiągnąć perfekcję w technice udrażniania i wypełniania kanałów korzeniowych. Praca w powiększeniu wraz z wykorzystaniem najnowszych, komputerowo sterowanych systemów do opracowywania kanałów korzeniowych, umożliwia wyleczenie większości zębów kwalifikowanych wcześniej do usunięcia.

Napisz do nas

Jesteśmy dostępni na Instagramie oraz Messengerze.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram