887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Stomatologia dziecięca

Wiemy jak dużym stresem dla dzieci i ich rodziców może być wizyta u stomatologa. Dlatego najmłodsi pacjenci w DENTestetica Kraków zawsze mogą liczyć na specjalne podejście, a nasz personel dokłada wszelkich starań, żeby gabinet dentystyczny stał się dla nich przyjaznym miejscem.

Dziecko u dentysty

rodzina, dziecko, dentystaPierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się tuż po pojawieniu się pierwszych mlecznych zębów, zazwyczaj pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia dziecka. Jest świetna okazja na oswojenie malucha z gabinetem i lekarzem, a także dobry moment na udzielenie rodzicom praktycznych porad i wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji zębów i dziąseł. Ponieważ komfort pacjentów w każdym wieku jest dla nas bardzo ważny, stworzyliśmy w naszym centrum specjalny gabinet do leczenia dzieci, a także procedury, które zapewniają bezpieczną, spokojną i bezstresową wizytę. Przyjazna atmosfera, kącik z zabawkami, kolorowe plomby, a także specjalnie przeszkolony personel to nasza sprawdzona recepta na sukces.

DENTestetica – dentysta dziecięcy godny zaufania.

Nowy standard leczenia

CAMBRA (Caries Management by Risk Assessment) czyli ocena indywidualnego ryzyka rozwoju próchnicy. To narzędzie stworzone przez badaczy z Uniwersytetu Kailfornijskiego w San Francisco, które stało się już standardem w leczeniu dzieci. Polega na wypełnieniu przez lekarza wraz z rodzicami specjalnego kwestionariusza, który pozwoli w pierwszej kolejności ocenić ryzyko wystąpienia próchnicy u małego pacjenta, a także, zastosować odpowiednią profilaktykę i środki zapobiegawcze.

Widocznie lepsze efekty

Co wpływa na stan zębów? Jak się okazuje, bardzo dużo czynników. Stąd lekarz notuje czy u rodziców występuje próchnica, czy dziecko dba w domu o zęby, czy zażywa lekarstwa, butelka, smoczek, jakiej wody używa etc. Po zebraniu tych informacji następuje klasyczny przegląd stanu zębów dziecka, RTG, badanie mikrobiologiczne oraz ustalenie planu leczenia lub wizyt kontrolnych. Dzięki danym zebranym z CAMBRA trafność takiego planu będzie znacznie wyższa niż w przypadku standardowych przeglądów stomatologicznych u dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Poza planem leczenia rodzice otrzymują dokładne zalecenia dostosowane do wyników badania oraz schemat indywidualnego postępowania. Ten schemat będzie uwzględniał informacje od rodziców jak dużo czasu i zaangażowania będą mogli poświęcić stomatologicznej opiece nad dzieckiem (jaką część postępowania przejmie gabinet a jaka część będzie prowadzona przez rodzica). dziecko

Dowiedz się więcej

Wizyty adaptacyjne

Pierwsze leczenie stomatologiczne

Rentgen zębów u dzieci

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów stałych z niezakończonym w pełni rozwojem

Lakierowanie, lakowanie oraz lapisowanie zębów mlecznych i stałych

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close