Obserwuj nas:

Ortodoncja

Niewidoczna ortodoncja - Kraków

Długoletnie doświadczenie, świetni fachowcy ze wszystkich dziedzin stomatologii, przyjazna atmosfera i zrozumienie potrzeb pacjenta. Nasza klinika nie jest tylko zwykłym gabinetem dentystycznym. To miejsce dla Ciebie i Twoich potrzeb, przyjazne, otwarte i wyjątkowe. Słuchamy naszych pacjentów i rozmawiamy o ich potrzebach. Doradzamy najlepsze rozwiązania i pokazujemy możliwości. Twój uśmiech bądź uśmiech Twojego dziecka jest dla nas najważniejszy. Wierzymy, że nie ma zęba, którego nie da się uratować. Nasza dewiza? Nigdy nie jest za późno na piękny uśmiech i zdrowe zęby.

InviDay

Czy zastanawiał_ś się kiedyś nad poprawą swojego uśmiechu? Czy chciał_byś dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach leczenia ortodontycznego? Jeżeli tak, mamy dla Ciebie coś specjalnego.

Zapraszamy na InviDay, który odbędzie się 8 lutego w czwartek. W ramach InviDay zostaną przeprowadzona indywidualna, bezpłatna konsultacja dotyczące leczenia nakładkowego. To doskonała okazja, aby zasięgnąć profesjonalnej opinii i dowiedzieć się, jak można poprawić komfort i estetykę Twojego uśmiechu.

Bezpłatna konsultacja w ramach InviDay obejmuje:
🔸 cyfrowy skan jamy ustnej,
🔸 zdjęcia wewnątrz i zewnątrzustne,
🔸 wizualizację uśmiechu 3D

Aby otrzymać pełną ofertę, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 887 05 05 83.

Leczenie krótsze, niż tradycyjnym aparatem

Przezroczyste i niemal niewidoczne nakładki.

Ponad 15 milionów osób zawdzięczają piękny uśmiech dzięki nakładkowym leczeniu ortodontycznym.

Ponad 20 lat na rynku.

DSC02305

Dlaczego warto?

Więcej swobody

Przezroczyste nakładki Invisalign są dyskretne, zdejmowane i pasują do Twojego stylu życia.

Szybkie efekty

Wyniki możesz zobaczyć po upływie zaledwie sześciu miesięcy (w zależności od złożoności Twojego przypadku).

Jak działa leczenie ortodontyczne przy użyciu nakładek?

Metoda nakładkowa koryguje ustawienie zębów poprzez wywieranie kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby przez odpowiednią ilość czasu, co powoduje ich stopniowe i delikatne przemieszczanie się. Dzień po dniu, milimetr po milimetrze.

Co dwa tygodnie następuje wymiana noszonych alignerów na nowe, o nieznacznie zmodyfikowanym ułożeniu. Ten proces jest powtarzany cyklicznie i trwa tak długo, aż zęby znajda się na właściwych miejscach.

Nakładki są bardzo estetyczne, znacznie wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych aparatów z zamkami, a także niemal zupełnie niewidoczne. Łatwo utrzymać je w czystości, bez trudu można wyjąć aparat na czas jedzenia, mycia zębów, a nawet raz na jakiś czas, na specjalne okazje czy uroczystości.

Zalety nakładkowego leczenia ortodontycznego

Wygodne

Wykonane ze specjalnego tworzywa, bez metalowych elementów, nakładki są wygodniejsze niż tradycyjny aparat.

Łatwe do zdjęcia

Nakładki bez problemu można zdjąć na czas posiłku, codziennej pielęgnacji, a także - na krótko - na specjalne okazje.

Dostosowane do Ciebie

Wykonamy cyfrowy skan jamy ustnej, na podstawie którego zostanie przygotowany plan leczenia.

Skuteczne

Nakładki działają już od pierwszego założenia, a pierwsze efekty mogą być widoczne nawet po kilku tygodniach leczenia.

Etapy leczenia

Wywiad ze specjalistą leczenia nakładkowego

Podczas konsultacji w DENTestetica Kraków lekarz ortodonta szczegółowo omówi Twoje problemy ze zgryzem, dokona wywiadu medycznego, potwierdzi czy Twoja wada nadaje się do korekcji aparatem nakładkowym oraz określi efekty, jakie można osiągnąć podczas leczenia.

Skan oraz wirtualna symulacja

Kolejny krok to wykonanie przez nas zdjęć i skanów. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do stworzenia cyfrowego obrazu 3D Twojej jamy ustnej. Na tej podstawie przeprowadzona zostanie wirtualna symulacja pokazująca dokładnie jak na każdym etapie leczenia nakładki będą przesuwać się Twoje zęby. Na tym etapie lekarz będzie mógł też określić przewidywany czas leczenia.

Aparat stworzony specjalnie dla Ciebie

W oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, zostaną przygotowane indywidualnie nakładki dopasowane do Twoich zębów. Nakładkowy aparat ortodontyczny to nakładki wykonane z termoplastycznego, przezroczystego materiału, który nie podrażnia policzków ani dziąseł.

Nowe nakładki co 2 tygodnie

Mniej więcej co dwa tygodnie wymieniasz noszone nakładki Invisalign na nowe. Każda zmiana to kolejny etap leczenia, który coraz bardziej przybliża Cię do idealnego uśmiechu. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów i zakończenia leczenia na czas, zaleca się noszenie nakładek codziennie, od 20 do 22 godzin na dobę.

Leczenie ortodontyczne

Opis przypadku: 23-letnia pacjentka zgłosiła się do leczenia specjalistycznego. Przeszkadzały jej szpary między zębami oraz to, że zęby były za bardzo wychylone. Po dokładnym badaniu klinicznym zaproponowano leczenie ortodontyczne. Pacjentka zdecydowała się na leczenie z zastosowaniem nakładek, bez konieczności klejenia zamków na zębach oraz widocznych metalowych elementów aparatu na zębach. Pacjentka dopiero rozpoczęła pracę i zależało jej na „dyskretnym” leczeniu. Po zakończeniu leczenia bardzo była zadowolona z efektu.

Lekarz prowadzący: lek. dent. Paweł Łach (specjalista ortodoncji)

Czas trwania: 1 rok

lek. dent. Paweł Łach

Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji zdobyty w wyniku 3-letniego szkolenia w trybie rezydenckim oraz zdania Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.

Jest absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Stale pogłębia swoją wiedzę, biorąc udział w licznych wykładach, szkoleniach oraz konferencjach.

W swojej praktyce stosuje aparaty nakładkowe (Invisalign), aparaty stałe, nowoczesne systemy wspierające leczenie ortodontyczne (m.in. miniśruby ortodontyczne, system Benefit) oraz skanery wewnątrzustne (iTero, 3Shape).
Często łączy zalety wyżej wymienionych aparatów, aby leczenie Pacjentów było jak najbardziej efektywne oraz jak najmniej obciążające.

Najczęściej zadawane pytania

Z czego wykonany jest aparat?

Aparat nakładkowy składa się z wkładek nazywanych alignerami. Wykonane są ze specjalnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego na potrzeby systemu nakładkowego, zapewniają komfort i wygodę podczas leczenia. Nakładki można łatwo wyjąć na czas posiłku, szczotkowania zębów, a także na krótko, podczas wyjątkowych okazji.

Ile trwa leczenie? Jak długo trzeba nosić aparat?

Czas leczenia jest indywidualną kwestią i zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim od rodzaju i stopnia złożoności wady zgryzu.

Przyjmuje się, że jest to czas porównywalny do leczenia tradycyjnymi aparatami. Orientacyjny czas leczenia wynosi od 9 do 18 miesięcy. Szczegółowe informacje uzyskasz podczas konsultacji z naszymi lekarzem ortodontą.

W trakcie leczenia aparat należy nosić codziennie, minimum 20 – 22 godzin oraz wyjmować go na czas posiłków i pielęgnacji jamy ustnej.

Czy leczenie jest bolesne?

Nie. Lekki dyskomfort odczuwany przez część pacjentów występuje na samym początku leczenia, w większości przypadków ustępuje po kilku dniach.

W jakim wieku możliwe jest noszenie aparatu nakładkowego?

Jak każde leczenie ortodontyczne, aparat nakładkowy może być stosowany u większości nastolatków i dorosłych. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz ortodonta.

Jak czyścić aparat?

Nakładki najlepiej szczotkować szczoteczką i płukać w letniej wodzie. Lekarz ortodonta doradzi Ci specjalny preparat, którego możesz używać do swojego aparatu.

Czy aparat przeszkadza w jedzeniu, utrudnia mówienie albo uprawianie sportu?

W porównaniu do tradycyjnych aparatów z zamkami, aparat nakładkowy jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Wyciągany na czas posiłku, nie ogranicza Twojej swobody podczas pracy, uprawiania sportu czy spotkań ze znajomymi.

Dzięki temu, że jest praktycznie niewidoczny, większość osób nigdy nie zauważy, że nosisz na zębach nakładki Invisalign. Komfort, dyskrecja i wspaniały uśmiech.

Czy podczas leczenia trzeba stosować specjalną dietę?

Nie, ponieważ podczas każdego posiłku wyciągasz aparat. Dzięki temu możesz jeść i pić wszystko na co tylko masz ochotę.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 19,. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram