Obserwuj nas:

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zębów w DENTestetica

Przegląd stomatologiczny

Przegląd stomatologiczny jest podstawą diagnostyki i jedną z najważniejszych procedur wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Wizyta profilaktyczna połączona z przeglądem nie zajmuje wiele czasu, ma natomiast ogromne znaczenie dla zachowania zdrowia zębów i jamy ustnej. Podczas przeglądu lekarz sprawdza występowanie ubytków próchnicowych oraz patologii błony śluzowej. Uzupełnieniem przeglądu jest diagnostyka rentgenowska, dzięki której możemy dostrzec schorzenia niewidoczne podczas rutynowego badania klinicznego. Po pełnym badaniu zawsze przygotowywany jest plan leczenia, w którym lekarz uwzględnia potrzeby leczenia stomatologicznego danego pacjenta oraz kosztorys zabiegów.

Higienizacja

Higienizacja to profilaktyczny zabieg, który pomaga nam zachować zdrowy i piękny uśmiech oraz utrzymać prawidłowy stan jamy ustnej i dziąseł. Higienizacja polega na dokładnym oczyszczeniu zębów i przestrzeni międzyzębowych z osadu i kamienia nazębnego oraz wypolerowaniu zębów i nałożeniu preparatów wzmacniających szkliwo.

Samodzielne szczotkowanie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych i inne domowe zabiegi pielęgnacyjne na ogół nie są wystarczające, dlatego co kilka miesięcy należy udać się do gabinetu stomatologicznego. Wykwalifikowana higienistka stomatologiczna przeprowadzi zabieg higienizacji, udzieli wskazówek dotyczących domowej higieny zębów oraz zaplanuje odpowiedni harmonogram dalszych wizyt higienizacyjnych

Podstawowa opieka dentystyczna, określana czasem mianem stomatologii zachowawczej, to każdy rodzaj leczenia, który zmierza do zachowania naturalnych, zdrowych i mocnych zębów. Dzięki szybkiemu oraz fachowemu działaniu, zdrowy i piękny uśmiech nigdy nie opuszcza naszych pacjentów.

W centrum DENTestetica kładziemy duży nacisk na stomatologię zachowawczą, także u najmłodszych dzieci. Naturalne właściwości zębów, zachowane jak najdłużej dzięki odpowiedniemu leczeniu, stanowią najlepszą barierę  przed chorobami jamy ustnej, między innymi próchnicą. Dlatego naszym priorytetem jest zawsze ochrona oraz utrzymanie naturalnego uzębienia pacjentów.

W trosce o najwyższy komfort

Bezbolesne leczenie to standard, który w DENTestetica podnosimy do rangi jednej z naszych naczelnych zasad. Przyjazna, bezstresowa atmosfera, komputerowe systemy do znieczuleń miejscowych oraz szeroki asortyment różnych rodzajów sedacji to gwarancja, że pobyt w naszym gabinecie będzie zawsze pozytywnym doświadczeniem. Dowiedz się więcej na temat leczenia zębów w narkozie tutaj. 

Napisz do nas

Jesteśmy dostępni na Instagramie oraz Messengerze.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram