Obserwuj nas:

Wybielanie

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus

Wybielanie zębów pozwala nie tylko na rozjaśnieniu koloru, ale także usunięciu przebarwień pojawiających się pod wpływem działania wielu czynników. Dieta, przyczyny farmakologiczne, picie kawy i palenie papierosów – to wszystko działa na szkliwo naszych zębów. Dzięki zabiegowi możliwa jest ich znacząca niwelacja i osiągnięcia imponujących rezultatów. W DENTestetica wykonujemy wybielanie zębów za pomocą nowoczesnej metody w systemie BEYOND POLUS.

Już podczas jednego zabiegu, trwającego około godziny, zęby mogą zostać wybielone aż o 7 tonów. W zależności od pielęgnacji po zabiegu, efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat. Zastosowanie systemu BEYOND POLUS jest całkowicie bezpieczne i pozwala na przeprowadzenie wybielania także u Pacjentów z wrażliwymi zębami. Efekt końcowy zależny jest głównie od składu mineralnego szkliwa i stabilizuje się do około tygodnia po zabiegu. Po tym czasie można wymienić wypełnienia, korony i inne elementy protetyczne, które nie ulegają rozjaśnieniu, a są umiejscowione w zębach widocznych w uśmiechu.

Jak wygląda wybielanie zębów w DENTestetica?

Zabieg wybielania zębów przeprowadzany jest przez dyplomowaną higienistkę pod kontrolą lekarza stomatologa i przebiega według poniższego planu:

Krok 1: Ocena koloru wyjściowego zębów pacjenta i ustalenie, jaki efekt jest oczekiwany po zabiegu.

Krok 2: Przygotowanie pacjenta do zabiegu, polegające na zabezpieczeniu ust i dziąseł.

Krok 3: Aplikacja żelu wybielającego na zęby widoczne w uśmiechu.

Krok 4: Naświetlanie skierowane na zęby za pomocą lampy BEYOND POLUS.

Krok 5: Standardowo wybielanie obejmuje trzy naświetlenia, ale po każdym z nich sprawdzamy razem z państwem czy osiągnięty efekt jest zadowalający.

Krok 6: Na koniec sprawdzamy nowy kolor zębów i oceniamy rezultaty zabiegu.

Domowe metody wybielania zębów (pasty do zębów, paski wybielające) vs Beyond Polus

Każdy marzy o pięknym, białym uśmiechu. Pasty wybielające, najróżniejsze domowe metody typu paski czy żele mogą przynosić poprawę koloru zębów, ale ich długotrwałe, niekontrolowane stosowanie może uszkodzić zęby i dziąsła. Zabieg wybielania zębów metodą Beyond Polus przeprowadzany jest przez kwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, zawsze po konsultacji z lekarzem. Dzięki Beyond Polus można osiągnąć efekt wybielenia nawet o 7-8 tonów, zachowując jedocześnie bezpieczeństwo zębów.

Wybielanie zębów metodą Beyond Polus - najczęściej zadawane pytania

Czy wybielanie zębów boli?

Sam zabieg wybielania jest bezbolesny. Zdarza się, że w trakcie lub tuż po jego zakończeniu pojawia się przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne lub chemiczne. Jest to całkowicie normalna reakcja zdrowych, żywych zębów, która ustępuje najpóźniej po kilku dniach. W przypadku przedłużających się dolegliwości wykonujemy zabieg fluoryzacji, który znacząco łagodzi objawy bólowe. U niektórych pacjentów może wystąpić tkliwość i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła. Bezpośrednio po wybielaniu wokół szyjek zębów, na powierzchni dziąseł można zaobserwować białe plamki o średnicy 0,5-1 mm, które znikają po 24 h, zazwyczaj po pierwszym szczotkowaniu zębów.

 
 

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

W większości przypadków wybielanie zębów może być przeprowadzone bez żadnych przeciwwskazań. Istnieją jednak sytuacje, które całkowicie lub czasowo wykluczają wykonanie zabiegów. Przeciwwskazania:

  • Uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów. Przed zabiegiem należy uzupełnić wszystkie braki i ubytki.
  • Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek na zębach przednich. Pojedyncze wypełnienia czy uzupełnienia nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.
  • Zła higiena jamy ustnej z współistniejącym stanem zapalnym dziąseł. Konieczna jest zmiana nawyków pielęgnacyjnych, a także wyleczenie stanów zapalnych.
  • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe.
  • Ciąża i karmienie piersią. Zabieg można bezpiecznie przeprowadzić w krótkim odstępie czasu po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia.
  • Wiek poniżej 16 roku życia, ze względu trwającą mineralizację zębów. Wybielanie możliwe jest po jej zakończeniu.

O ile wybielą się moje zęby i jak długo utrzyma się efekt?

Wybielanie metodą BEYOND POLUS pozwala na uzyskanie zębów jaśniejszych do 7 tonów od wyjściowego koloru oraz pozbycie się mniejszych i większych przebarwień. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu. Indywidualne rezultaty zależą w każdym przypadku od stanu zębów pacjenta, stopnia mineralizacji szkliwa, diety, nawyków oraz właściwej pielęgnacji po zabiegu. Należy pamiętać, że końcowy koloru stabilizuje się około tygodnia po zabiegu, a efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat.

Czy do zabiegu wybielania trzeba się jakoś przygotować?

Przed zabiegiem wybielania wskazane jest przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej. Można wykonać go w naszym centrum, podczas tej samej wizyty albo kilka tygodni wcześniej. U osób pijących dużo kawy, palących papierosy lub mających problem z osadem na zębach, higienizacja powinna być przeprowadzona bezpośrednio przed zabiegiem wybielania. Nie ma żadnych obostrzeń dotyczących jedzenia, picia kawy, alkoholu czy palenia papierosów przed zabiegiem. Po wybielaniu natomiast konieczne jest zastosowanie „białej diety” i przestrzeganie zaleceń lekarza.

Czy plomby / korony / licówki / „martwe” zęby ulegną rozjaśnieniu?

Nie, zabieg wybielania działa jedynie na naturalne zęby i nie zmienia koloru koron, licówek ani wypełnień. W przypadku „martwych zębów” może nastąpić nieznaczne rozjaśnienie, zawsze jednak będą one ciemniejsze od naturalnych zębów. W tym przypadku lekarz doradzi odpowiednie działanie.

Czy przed wybielaniem zębów trzeba uzupełnić ewentualne braki i ubytki?

Zęby poddawane zabiegowi wybielania musza być pozbawione osadu i kamienia, a także w miarę możliwości, bez żadnych ubytków. Jeśli jednak w obszarze poddawanemu wybielaniu (są to żeby widoczne w uśmiechu, zazwyczaj do „piątek”) znajdują się ubytki na widocznych częściach zębów, na czas zabiegu zostają one zabezpieczane, a uzupełnienie następuje po wybielaniu, tak, żeby odpowiednio dopasować ich kolor.

Jaką dietę należy stosować po zabiegu wybielania?

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów BEYOND POLUS oraz przez okres minimum 2 dni, należy zastosować tzw. „białą dietę”. Polega ona na spożywaniu niebarwiących produktów żywnościowych i powstrzymywaniu się od tych, które mogą zmienić kolor szkliwa. Na liście „zakazanej” znajduje się w szczególności: kawa, herbata, czerwone wino, barszcz, sos sojowy, soki i napoje o ciemnej barwie. Bezwzględnie należy też zrezygnować z palenia tytoniu. Duże znaczenia dla osiągnięcia i utrzymania satysfakcjonującego efektu po zabiegu ma stosowanie się do zaleceń lekarza, dbanie o higienę jamy ustnej, a także wykonywanie co 6 miesięcy badań kontrolnych i zabiegu higienizacji.

Czy po zabiegu wybielania należy myć żeby specjalną pastą?

Tak, każdy pacjent DENTestetica po zabiegu otrzymuje specjalną pastę do pielęgnacji wybielonych zębów.

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny

Po zdjęciu aparatu ortodontycznego, nie ma przeciwwskazań do zabiegu wybielania, nie trzeba też odczekiwać określonej ilości czasu, konieczne jest jedynie przeprowadzenie higienizacji. Aliquam ullamcorper eros justo, vel mollis neque facilisis vel. Proin augue tortor, condimentum id sapien a, tempus venenatis massa. Aliquam egestas eget diam sed sagittis. Vivamus consectetur purus vel felis molestie sollicitudin. Vivamus sit amet enim nisl. Cras vitae varius metus, a hendrerit ex. Sed in mi dolor. Proin pretium nibh non volutpat efficitur.

Wybielanie zębów przed ślubem lub inną ważną okazją

Przed ślubem lub inną ważną uroczystością wiele osób chce poprawić wygląd swoich zębów, a wybielanie to doskonały sposób na piękny i śnieżnobiały uśmiech. Żeby w pełni cieszyć się jego efektami zaleca się przeprowadzenie zabiegu przynajmniej dwa tygodnie przed „dniem zero”. Jest to bezpieczny okres czasu, w ciągu którego zniknie ewentualna wrażliwość zębów, nastąpi pełna stabilizacja koloru, a także minie konieczność stosowania „białej diety”.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 19,. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram