887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Wpływ braku zębów na bóle głowy

Cierpisz na nawracające bóle głowy, problemy ze sztywnością karku i uczucie napięcia w okolicach ramion? Czy wiesz, że brak już jednego zęba, może wywoływać dolegliwości wpływające na zdrowie i komfort Twojego życia? Dowiedz się więcej na ten temat i weź udział w naszych Dniach Otwartych poświęconych tej problematyce.

Zmień swoje życie na lepsze

Wiele osób przez niemal całe dorosłe życie zmaga się z notorycznym, nawracającym bólem głowy, szyi i ramion. Problem bardzo często jest złożony, ale jego rozwiązanie lub część rozwiązania leży w jamie ustnej. Staw skroniowo-żuchwowy,  łączący żuchwę z czaszką, to jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele. Praca dużej ilość małych mięśni wraz ze stawem skutkuje tym, że możemy otwierać i zamykać usta oraz wykonywać czynność żucia.

 

Z wiekiem często traci się wysokość zgryzu (tzw. wysokość zwarcia) i mięśnie wokół stawu skroniowo-żuchwowego muszę pracować mocniej by utrzymać zgryz. Można też zauważyć, że żuchwa zaczyna się wysuwać do przodu. To powoduje dodatkowe obciążenie dla mięśni i skutkuje tym, że nie mają możliwości odpoczynku i rozluźnienia.

 

 

Stan ten określa się jako TMJ (Temporomandibular Joint Disorders), zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego)  i jest on jednym z bardzo częstych powodów bólu głowy, zesztywniałego karku i ramion. Z kolei jedną z najczęstszych przyczyn tych zaburzeń są braki w uzębieniu, które wywołują również obniżanie się zgryzu.

Dni Otwarte w Dentestetica

W piątek 31 marca  organizujemy w Dentestetica specjalne wydarzenie, na które chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką. Cały dzień zostanie poświęcony zagadnieniom wpływu jaki braki w uzębieniu mają na ogólne zdrowie i kondycję całego organizmu.

Na miejscu będę dostępni nasi lekarze specjalizujący się  leczeniu zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, Magdalena Orczykowska i kierownik medyczny centrum, dr n med. Andrzej Gala.

Borykasz się z którymś z wymienionych wcześnie problemów? Umów się na konsultacje podczas Dni Otwartych w Dentestetica i pozwól nam sobie pomóc.

Pamiętaj – zdrowe zęby to niezbędny element zdrowego organizmu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close