Obserwuj nas:

Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów w dziedzinie stomatologii estetycznej. W DENTestetica rozumiemy, jak ważny jest dla Ciebie piękny i zdrowy uśmiech, dlatego oferujemy wybielanie zębów przy użyciu dwóch różnych rodzajów lamp wybielających. Każda z nich ma swoje unikatowe właściwości i korzyści, co pozwala nam dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Wybielanie zębów Kraków

Profesjonalne wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym ma wiele zalet w porównaniu z domowymi metodami. W DENTestetica korzystamy z dwóch różnych rodzajów lamp wybielających, co pozwala nam dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ponadto profesjonalne wybielanie jest bezpieczne dla szkliwa i dziąseł, co minimalizuje ryzyko podrażnień i innych komplikacji.

Wybielanie zębów metodą - najczęściej zadawane pytani

Czy wybielanie zębów boli?

Sam zabieg wybielania jest bezbolesny. Zdarza się, że w trakcie lub tuż po jego zakończeniu pojawia się przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne lub chemiczne. Jest to całkowicie normalna reakcja zdrowych, żywych zębów, która ustępuje najpóźniej po kilku dniach. W przypadku przedłużających się dolegliwości wykonujemy zabieg fluoryzacji, który znacząco łagodzi objawy bólowe. U niektórych pacjentów może wystąpić tkliwość i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła. Bezpośrednio po wybielaniu wokół szyjek zębów, na powierzchni dziąseł można zaobserwować białe plamki o średnicy 0,5-1 mm, które znikają po 24 h, zazwyczaj po pierwszym szczotkowaniu zębów.

 
 
Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

W większości przypadków wybielanie zębów może być przeprowadzone bez żadnych przeciwwskazań. Istnieją jednak sytuacje, które całkowicie lub czasowo wykluczają wykonanie zabiegów. Przeciwwskazania:

  • Uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów. Przed zabiegiem należy uzupełnić wszystkie braki i ubytki.
  • Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek na zębach przednich. Pojedyncze wypełnienia czy uzupełnienia nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.
  • Zła higiena jamy ustnej z współistniejącym stanem zapalnym dziąseł. Konieczna jest zmiana nawyków pielęgnacyjnych, a także wyleczenie stanów zapalnych.
  • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe.
  • Ciąża i karmienie piersią. Zabieg można bezpiecznie przeprowadzić w krótkim odstępie czasu po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia.
  • Wiek poniżej 16 roku życia, ze względu trwającą mineralizację zębów. Wybielanie możliwe jest po jej zakończeniu.
O ile wybielą się moje zęby i jak długo utrzyma się efekt?

Wybielanie pozwala na uzyskanie zębów jaśniejszych do 7 tonów od wyjściowego koloru oraz pozbycie się mniejszych i większych przebarwień. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu. Indywidualne rezultaty zależą w każdym przypadku od stanu zębów pacjenta, stopnia mineralizacji szkliwa, diety, nawyków oraz właściwej pielęgnacji po zabiegu. Należy pamiętać, że końcowy koloru stabilizuje się około tygodnia po zabiegu, a efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat.

Czy do zabiegu wybielania trzeba się jakoś przygotować?

Przed zabiegiem wybielania wskazane jest przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej. Można wykonać go w naszym centrum, podczas tej samej wizyty albo kilka tygodni wcześniej. U osób pijących dużo kawy, palących papierosy lub mających problem z osadem na zębach, higienizacja powinna być przeprowadzona bezpośrednio przed zabiegiem wybielania. Nie ma żadnych obostrzeń dotyczących jedzenia, picia kawy, alkoholu czy palenia papierosów przed zabiegiem. Po wybielaniu natomiast konieczne jest zastosowanie „białej diety” i przestrzeganie zaleceń lekarza.

Czy plomby / korony / licówki / „martwe” zęby ulegną rozjaśnieniu?

Nie, zabieg wybielania działa jedynie na naturalne zęby i nie zmienia koloru koron, licówek ani wypełnień. W przypadku „martwych zębów” może nastąpić nieznaczne rozjaśnienie, zawsze jednak będą one ciemniejsze od naturalnych zębów. W tym przypadku lekarz doradzi odpowiednie działanie.

Czy przed wybielaniem zębów trzeba uzupełnić ewentualne braki i ubytki?

Zęby poddawane zabiegowi wybielania musza być pozbawione osadu i kamienia, a także w miarę możliwości, bez żadnych ubytków. Jeśli jednak w obszarze poddawanemu wybielaniu (są to żeby widoczne w uśmiechu, zazwyczaj do „piątek”) znajdują się ubytki na widocznych częściach zębów, na czas zabiegu zostają one zabezpieczane, a uzupełnienie następuje po wybielaniu, tak, żeby odpowiednio dopasować ich kolor.

Jaką dietę należy stosować po zabiegu wybielania?

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów oraz przez okres minimum 2 dni, należy zastosować tzw. „białą dietę”. Polega ona na spożywaniu niebarwiących produktów żywnościowych i powstrzymywaniu się od tych, które mogą zmienić kolor szkliwa. Na liście „zakazanej” znajduje się w szczególności: kawa, herbata, czerwone wino, barszcz, sos sojowy, soki i napoje o ciemnej barwie. Bezwzględnie należy też zrezygnować z palenia tytoniu. Duże znaczenia dla osiągnięcia i utrzymania satysfakcjonującego efektu po zabiegu ma stosowanie się do zaleceń lekarza, dbanie o higienę jamy ustnej, a także wykonywanie co 6 miesięcy badań kontrolnych i zabiegu higienizacji.

Czy po zabiegu wybielania należy myć żeby specjalną pastą?

Tak, każdy pacjent DENTestetica po zabiegu otrzymuje specjalną pastę do pielęgnacji wybielonych zębów.

Wybielanie zębów a aparat ortodontyczny

Po zdjęciu aparatu ortodontycznego nie ma przeciwwskazań do zabiegu wybielania, nie trzeba też odczekiwać określonej ilości czasu, konieczne jest jedynie przeprowadzenie higienizacji.

Wybielanie zębów przed ślubem lub inną ważną okazją

Przed ślubem lub inną ważną uroczystością wiele osób chce poprawić wygląd swoich zębów, a wybielanie to doskonały sposób na piękny i śnieżnobiały uśmiech. Żeby w pełni cieszyć się jego efektami zaleca się przeprowadzenie zabiegu przynajmniej dwa tygodnie przed „dniem zero”. Jest to bezpieczny okres czasu, w ciągu którego zniknie ewentualna wrażliwość zębów, nastąpi pełna stabilizacja koloru, a także minie konieczność stosowania „białej diety”.

Bonding wykonany przez lek. stom. Marcina Ofiarę.

Bonding

Piękny uśmiech bez żadnych ograniczeń. W DENTestetica nieustannie rozwijamy naszą ofertę, a dzięki śledzeniu bieżących trendów w medycynie, możemy zapewnić naszym pacjentom najnowsze i najskuteczniejsze rozwiązania stomatologiczne.

To nowoczesna, nieinwazyjna metoda wykorzystywana w stomatologii estetycznej, pozwalająca na korektę wyglądu uśmiechu w szerokim zakresie, bez konieczności ingerencji w tkanki twarde zęba. Z powodzeniem wykorzystujemy ją zarówno do drobnych korekt estetycznych, jak i do przeprowadzania kompleksowych metamorfoz uśmiechu.   Za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych wykorzystywanych w tej metodzie możemy:

Bonding - metamorfozy

Bonding to najlepsze rozwiązanie gdy:

Chcesz poprawić estetykę uśmiechu i oczekujesz szybkiego efektu.
Zależy Ci na wysokiej jakości i dobrej cenie.
Nie chcesz decydować się na licówki.
Do korekty uśmiechu nie jest wymagane leczenie ortodontyczne.

Licówki

Uśmiech godny czerwonego dywanu to coś, o czym marzy wiele osób. Każdy z nas pragnie prezentować się pewnie i komfortowo w relacjach z otoczeniem. Jak osiągnąć szybką i efektowną transformację Twojego uśmiechu? Odpowiedzią są porcelanowe licówki, które zdobyły uznanie wśród gwiazd.

Kluczową rolę odgrywa tu indywidualne podejście już na etapie planowania zabiegu. Licówki muszą być dostosowane do cech twarzy, a także do koloru i kształtu zębów, co zależy od wieku, karnacji i osobowości pacjenta. Równie ważne jest uwzględnienie indywidualnych cech zgryzu.

W DENTestetica stawiamy na pełne dopasowanie nowego uśmiechu do potrzeb każdego pacjenta. Z naszego doświadczenia wynika, że licówki są doskonałym rozwiązaniem dla osób w różnym wieku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

dentist-white-teeth (1)

Dla kogo są porcelanowe licówki?

Zabieg wykonujemy u osób, które:

Pracownia protetyczna

W ramach kompleksowej opieki posiadamy także własne laboratorium protetyczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Wszystkie prace protetyczne są wykonywane na miejscu, co przekłada się na skrócenie czasu oczekiwania.

Zadzwoń

Aby umówić wizytę zadzwoń pod numer telefonu +48 887 05 05 01.

Wyznacz trasę

Klinika znajduje się na ulicy Kamiennej 21 w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto. Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking.

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do czwartku od 9 do 20, oraz w piątki od 9 do 15. Więcej w zakładce kontakt.

g

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipisicing elit, sed do eiusmod

Instagram