887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Wady zgryzu

Invisalign został stworzony z myślą o leczeniu zróżnicowanych problemów ortodontycznych, od prostych, po bardzo złożone. W każdym przypadku efektem jest piękny, zdrowy uśmiech, który z przyjemnością będziesz pokazywać przy każdej okazji.

Czy Invisalign to metoda dla mnie?

Żeby sprawdzić czy Invisalign będzie odpowiedni do leczenia Twojej wady zgryzu, umów się na spotkanie ze specjalistą w DENTestetica. Podczas pierwszej konsultacji lekarz stomatolog dokona szczegółowego przeglądu jamy ustnej, porozmawia o Twoich oczekiwaniach oraz udzieli Ci wyczerpujących informacji o metodzie i jej możliwościach.

Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące wady zgryzu, które można całkowicie skorygować dzięki aparatowi Invisalign.

Stłoczenie zębów

01. Stłoczenie zębówWystępuje kiedy szczęka lub żuchwa nie jest w stanie pomieścić wszystkich zębów. Objawia się zaburzeniami w położeniu zębów, jak również ich wyżynaniem się poza łukiem zębowym.

Przerwy między zębami

02. Szpary między zębamiWidoczne, małe lub duże, przerwy między zębami, które pojawiają się kiedy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

Zgryz krzyżowy

03. Zgryz krzyżowyPowstaje w wyniku niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy, które może powodować zachodzenie zębów górnych na dolne. Dotyczy zarówno przedniego, jak i bocznego uzębienia.

Zgryz głęboki

04. Zgryz głębokiTo zbyt głębokie zachodzenie zębów górnych na dolne. Wada może być spowodowana zarówno nadmiernym wyrżnięciem się zębów górnych, jak i nadmiernym wzrostem kości szczęki.

 

Przodozgryz

05. PrzodozgryzTo odwrotne zachodzenie zębów na siebie, górnych na dolne. Charakterystyczne dla tej wady jest wystawanie zębów dolnych nadmiernie do przodu. Przyczyną może być zarówno zbyt słaby rozwój szczęki, jak i przerost żuchwy.

Dowiedz się więcej

> Leczenie wad zgryzu

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close