887 05 05 01
Pon.-Pt. 8.00-21.00 Sob. 9.00-15.00

Leczenie Invisalign krok po kroku

Zobacz wszystkie etapy korekcji wad zgryzu metodą Invisalign® u dzieci i dorosłych. Krok po kroku, milimetr po milimetrze Twoje zęby stworzą piękny i równy uśmiech, dokładnie taki jak wspólnie zaplanujemy.

Krok 1: Wywiad ze specjalistą Invisalign®

DENTestetica - dobry ortodonta - Kraków

Podczas konsultacji w DENTestetica Kraków lekarz ortodonta szczegółowo omówi Twoje problemy ze zgryzem, dokona wywiadu medycznego, potwierdzi czy Twoja wada nadaje się do korekcji aparatem Invisalign oraz określi efekty jakie można osiągnąć podczas leczenia.

 

Pamiętaj, że leczenie zgryzu metodą Invisalign można stosować w szerokim spectrum przypadków, od prostych po bardzo skomplikowane, u dzieci jak i dorosłych. W trakcie spotkania lekarz udzieli Ci szczegółowych informacji o przebiegu i czasie leczenia, jego kosztach oraz odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Wszystko, żeby pomóc Ci podjąć dobrą decyzję dotyczącą Twojego uśmiechu.

 

Zobacz – Czy Invisalign jest dla Ciebie?

 

Krok 2: Indywidualny plan leczenia

DENTestetica - Invisalign - indywidualny aparat ortodontycznyJeśli zdecydujesz się na metodę i aparat Invisalign, kolejny krok to wykonanie przez nas zdjęć RTG, zwykłych zdjęć, a także zrobienie kompletnego odcisku zębów. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do stworzenia cyfrowego obrazu 3D Twojej jamy ustnej.

 

Na tej podstawie przeprowadzona zostanie wirtualna symulacja pokazująca dokładnie jak na każdym etapie leczenia będą przesuwać się Twoje zęby. Na tym etapie lekarz będzie mógł też określić przewidywany czas leczenia zgryzu.

 

W Invisalign każdy przypadek ma swoje indywidualne wymagania, z reguły jednak okres 1 roku jest wystarczający do uzyskania pięknego uśmiechu u osób dorosłych. U dzieci i nastolatków czas leczenia jest porównywalny do tego przy noszeniu tradycyjnego aparatu na zęby.

 

Krok 3: Aparat stworzony specjalnie dla Ciebie

leczenie wad zgryzu u dorosłychW oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, zostaną przygotowane indywidualnie nakładki dopasowane do Twoich zębów.

Nakładki Invisalign wykonane są z termoplastycznego, przezroczystego silikonu, który nie podrażnia policzków ani dziąseł.

 

Łatwe i wygodne w noszeniu i nakładaniu, bez problemu mogą zostać wyjęte na czas jedzenia albo szczotkowania i nitkowania zębów. Z każdym dniem ich noszenia Twoje zęby stopniowo i delikatnie przesuwają się na nowe miejsca.

Ponieważ aparat jest praktycznie niewidoczny, większość osób nigdy nie zorientuje się, że jesteś właśnie w trakcie korekcji swojego uśmiechu.

 

Krok 4: Nowe nakładki co 2 tygodnie

DENTestetica - Invisalign - wymiana alignerowMniej więcej co dwa tygodnie wymieniasz noszone nakładki na nowe. Każda zmiana to kolejny etap leczenia, który coraz bardziej przybliża Cię do idealnego uśmiechu.

 

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów i zakończenia leczenia na czas, zaleca się noszenie nakładek codziennie, od 20 do 22 godzin na dobę.

 

Żeby monitorować proces leczenia wad zgryzu rekomendujemy regularne spotkania z lekarzem prowadzącym, odbywające się co 6 tygodni oraz zawsze, kiedy czujesz potrzebę sprawdzenia czy wszystko przebiega prawidłowo.

 

 

Krok 5: Piękny uśmiech o jakim zawsze marzyłeś

DENTestetica - Invisalign - efektyGratulacje!

Nadszedł moment w którym wspólnie możemy świętować Twoje zwycięstwo i kres naszej wspólnej podróży.  Leczenie zostaje ukończone sukcesem, a Ty możesz uśmiechać się bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

Żeby zachować efekty leczenia bez zmian, zapytaj lekarza jak najlepiej dbać o Twój nowy uśmiech, żeby zapobiec ponownemu przemieszczaniu się zębów.

 

PAMIĘTAJ

Jeśli będziesz mieć pytania dotyczące któregokolwiek etapu, z przyjemnością na nie odpowiemy. Im więcej dowiesz się o aparacie Invisalign, tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia.

Zapraszamy do kontaktu 887 05 05 01 lub biuro@dentestetica.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close