887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Leczenie Invisalign krok po kroku

Zobacz wszystkie etapy korekcji wad zgryzu nakładkami na zęby Invisalign® u dzieci i dorosłych. Krok po kroku, milimetr po milimetrze Twoje zęby stworzą piękny i równy uśmiech, dokładnie taki jak wspólnie zaplanujemy.

Krok 1: Wywiad ze specjalistą Invisalign®

ortodonta, lekarz - konsultacje invisalign Podczas konsultacji w DENTestetica Kraków lekarz ortodonta szczegółowo omówi Twoje problemy ze zgryzem, dokona wywiadu medycznego, potwierdzi czy Twoja wada nadaje się do korekcji aparatem na zęby Invisalign oraz określi efekty jakie można osiągnąć podczas leczenia.

 

Pamiętaj, że leczenie zgryzu metodą niewidocznych nakładek na zęby Invisalign można stosować w szerokim spectrum przypadków, od prostych po bardzo skomplikowane, u dzieci jak i dorosłych. W trakcie spotkania lekarz udzieli Ci szczegółowych informacji o przebiegu i czasie leczenia ortodontycznego, jego kosztach oraz odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Wszystko, żeby pomóc Ci podjąć dobrą decyzję dotyczącą Twojego uśmiechu.

Cena leczenia Invisalign jest ustalana indywidualnie, zależnie od rodzaju i skomplikowania wady zgryzu. Aby poznać całkowity koszt leczenia należy odbyć spotkanie z ortodontą, jednak możemy zagwarantować, że oferujemy bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji!

 

Zobacz – Czy Invisalign jest dla Ciebie?

Krok 2: Indywidualny plan leczenia

DENTestetica - Invisalign - indywidualny aparat ortodontycznyJeśli zdecydujesz się na metodę i aparat Invisalign, kolejny krok to wykonanie przez nas zdjęć RTG, zwykłych zdjęć, a także zrobienie kompletnego odcisku zębów. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do stworzenia cyfrowego obrazu 3D Twojej jamy ustnej.

 

Na tej podstawie przeprowadzona zostanie wirtualna symulacja pokazująca dokładnie jak na każdym etapie leczenia nakładkami Invisalign będą przesuwać się Twoje zęby. Na tym etapie lekarz będzie mógł też określić przewidywany czas leczenia ortodontycznego aparatem Invisalign oraz jego cenę.

 

W Invisalign każdy przypadek ma swoje indywidualne wymagania, z reguły jednak okres 1 roku jest wystarczający do uzyskania pięknego uśmiechu u osób dorosłych. U dzieci i nastolatków czas leczenia jest porównywalny do tego przy noszeniu tradycyjnego aparatu na zęby.

Krok 3: Aparat stworzony specjalnie dla Ciebie

aparat ortodontyczny InvisalignW oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, zostaną przygotowane indywidualnie nakładki dopasowane do Twoich zębów.

Aparat ortodontyczny Invisalign to nakładki wykonane z termoplastycznego, przezroczystego silikonu, który nie podrażnia policzków ani dziąseł.

 

Łatwe i wygodne w noszeniu i nakładaniu, bez problemu mogą zostać wyjęte na czas jedzenia albo szczotkowania i nitkowania zębów. Są świetną alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych. Z każdym dniem ich noszenia Twoje zęby stopniowo i delikatnie przesuwają się na nowe miejsca. Ponieważ aparat na zęby Invisalign jest praktycznie niewidoczny, większość osób nigdy nie zorientuje się, że jesteś właśnie w trakcie korekcji swojego uśmiechu.

Krok 4: Nowe nakładki co 2 tygodnie

DENTestetica - Invisalign - wymiana alignerowMniej więcej co dwa tygodnie wymieniasz noszone nakładki Invisalign na nowe. Każda zmiana to kolejny etap leczenia, który coraz bardziej przybliża Cię do idealnego uśmiechu.

 

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów i zakończenia leczenia na czas, zaleca się noszenie nakładek codziennie, od 20 do 22 godzin na dobę.

 

Żeby monitorować proces leczenia wad zgryzu rekomendujemy regularne spotkania z lekarzem prowadzącym, odbywające się co 6 tygodni oraz zawsze, kiedy czujesz potrzebę sprawdzenia czy wszystko przebiega prawidłowo.

 

Krok 5: Piękny uśmiech o jakim zawsze marzyłeś

DENTestetica - Invisalign - efektyGratulacje!

Nadszedł moment w którym wspólnie możemy świętować Twoje zwycięstwo i kres naszej wspólnej podróży.  Leczenie aparatem na zęby Invisalign zostaje ukończone sukcesem, a Ty możesz uśmiechać się bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

Żeby zachować efekty leczenia bez zmian, zapytaj lekarza jak najlepiej dbać o Twój nowy uśmiech, żeby zapobiec ponownemu przemieszczaniu się zębów.

PAMIĘTAJ

Jeśli będziesz mieć pytania dotyczące któregokolwiek etapu bądź ceny, z przyjemnością na nie odpowiemy. Im więcej dowiesz się o aparacie Invisalign, tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia.

Zapraszamy do kontaktu 887 05 05 01 lub biuro@dentestetica.pl. 

ul. Kamienna 21, 31-403 Kraków

Cena leczenia Invisalign ustalana jest indywidualnie.Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close