887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Co to jest Invisalign?

Silikonowe, niemal niewidoczne nakładki zamiast metalowych zamków i drutów? Łatwa pielęgnacja i wyjmowanie zawsze, kiedy potrzebujesz? Jeśli marzysz o prostych zębach, ale twoja praca albo tryb życia nie pozwalają Ci na tradycyjny aparat ortodontyczny, sprawdź czym jest metoda i aparat Invisalign i jak mogą sprawić, że Twój uśmiech będzie naprawdę wspaniały.

Co to jest Invisalign?

Invisalign to przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek na zęby tzw. alignerów. To nie tylko komfortowa alternatywa dla tradycyjnych aparatów, ale przede wszystkim prawdziwa innowacja w dziedzinie korekty ustawienia zębów i wyglądu uśmiechu.

Dzięki technologii obrazowania 3D każdy pacjent otrzymuje plan prostowania zębów oraz wizualizację od pozycji początkowej do pożądanej. Na podstawie odcisku zębów tworzony jest komplet indywidualnych alignerów dostosowany do kształtu uzębienia, które stopniowo przesuwają zęby do ostatecznej pozycji.

Jak wygląda aparat Invisalign?

Aparat Invisalign złożony jest z pary nakładek na górny i dolny łuk zębów, które wykonane są z termoplastycznego silikonu, a ich ilość kształt i ilość dostosowana jest zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta.

DENTestetica - Dlaczego Invisalign

Nakładki wykorzystywane w metodzie Invisalign są bardzo estetyczne, znacznie wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych aparatów z zamkami, a także niemal zupełnie niewidoczne. Łatwo utrzymać je w czystości, bez trudu można wyjąć aparat na czas jedzenia, mycia zębów, a nawet raz na jakiś czas, na specjalne okazje czy uroczystości.

Jak działa Invisalign®?

Metoda Invisalign koryguje ustawienie zębów poprzez wywieranie kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby przez odpowiednią ilość czasu, co powoduje ich stopniowe i delikatne przemieszczanie się. Dzień po dniu, milimetr po milimetrze.

Co dwa tygodnie następuje wymiana noszonych alignerów na nowe, o nieznacznie zmodyfikowanym ułożeniu. Ten proces jest powtarzany cyklicznie i trwa tak długo, aż zęby znajda się na właściwych miejscach.

 

Zobacz jak działa Invisalign

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close