887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

6 mitów na temat ortodoncji

Rozwiewamy 6 najpopularniejszych mitów na temat ortodoncji i zapraszamy na konsultację z naszym lekarzem ortodontą, dr. n. med. lek. stom. Mateuszem Falkowskim. Umów się już dziś i zobacz jak łatwo możesz zyskać piękny, prosty uśmiech w każdym wieku.

1. Jest już za późno. Takie leczenie można przeprowadzać kiedy jest się nastolatkiem.

Nieprawda. Aparat Invisalign to metoda stworzona z myślą o osobach dorosłych, z w pełni ukształtowanym zgryzem.

2. Nie warto zakładać aparatu po 30, bo zęby i tak wrócą na swoje miejsce.

Nieprawda. Dzięki stopniowemu przemieszczaniu zębów oraz zastosowaniu specjalnych nakładek, również przez jakiś czas po zakończeniu leczenia, Twój uśmiech pozostanie piękny, a zęby dokładnie na swoim miejscu.

 

3. Chciałbym wyprostować zęby, ale nie mogę chodzić w widocznym aparacie.

Właśnie dlatego powstał Invisalign, niewidoczny aparat na zęby, który dodatkowo możesz w każdej chwili wyjąć – do jedzenia, mycia zębów czy na ważne spotkanie.

4. Zęby bardzo się psują podczas leczenie ortodontycznego, bo trudniej dbać o ich higienę.

Aparatem Invisalign dbasz o zęby tak, jak robiłeś to dotychczas. Ponieważ aparat wyjmujesz na czas każdego posiłku, żadne resztki nie pozostaną na zębach, a Ty możesz czuć się pewnie i komfortowo.

 

5. Leczenie w tym wieku trwa bardzo długo.

Wszystko zależy od wady jaką trzeba skorygować. Niektórzy nasi pacjenci z lekkimi wadami zgryzu, kończą leczenie już po 7 miesiącach.

6. Koszty takiego leczenia są bardzo wysokie.

Nieprawda. Warto pamiętać, że wszystkie wizyty kontrolne podczas leczenia invisalign są całkowicie bezpłatne, nie ma też żadnych dodatkowych kosztów. Przy klasycznym aparacie, każda konsultacja jest zwykle osobno płatna, a końcowa cena leczenia wychodzi bardzo podobna.

 

6 mitów na temat ortodoncji

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close