887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Profilaktyka

W DENTEstetica wiemy jak ważne jest dbanie o zęby i dziąsła, dlatego przykładamy szczególną wagę do wszystkich działań profilaktycznych. Prawidłowa pielęgnacja, przestrzeganie zasad higieny, wykształcanie dobrych nawyków oraz regularne przeglądy stomatologiczne, zapewniają zdrowy i piękny uśmiech na długie lata.

Właściwa pielęgnacja

Dbanie o higienę jamy ustnej to codziennym rytuał, który pozwoli zachować zdrowe, białe zęby i uchroni przed wieloma przykrymi chorobami. Szczotkowanie zębów rano i wieczorem z odpowiednio dobraną pastą to absolutna podstawa, często jednak nie wystarczająca. Na kompleksową pielęgnację jamy ustnej składa się również mycie zębów po każdym posiłku, regularne nitkowanie zębów nicią dentystyczną oraz stosowanie płynów do płukania ust. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia, pełnowartościowa dieta, unikanie używek, a także regularna kontrola stanu uzębienia u zaufanego specjalisty.

Oznaki problemów

Ból zębów i dziąseł, krwawienie z jamy ustnej, nadwrażliwość na temperaturę, nieprzyjemny zapach z ust, a także inne niepokojące symptomy są oznaką, że należy niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego i skontrolować stan zdrowia swoich zębów oraz dziąseł. Nie wszystkie objawy świadczą o tym, że choroba już się rozpoczęła. Czasem wystarczy zmiana preparatu do pielęgnacji lub zastosowanie dodatkowych działań profilaktycznych. Ponieważ świadoma pielęgnacja i ochrona jamy ustnej umożliwiają działania prewencyjne i często pozwalają uniknąć długotrwałego leczenia, w DENTestetica kładziemy na nie szczególny nacisk.

Wizyty profilaktyczne

Pacjentów w każdym wieku zachęcamy do korzystania z konsultacji i spotkań profilaktycznych, które są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Przegląd dentystyczny to spotkanie, na którym lekarz stomatolog dokona kompleksowego przeglądu jamy ustnej, sprawdzi stan zdrowia zębów i dziąseł, przeprowadzi ogólny wywiad medyczny oraz w razie potrzeby zaproponuje indywidualny program profilaktyki lub leczenia dopasowany do potrzeb konkretnego pacjenta.

Zabieg higienizacji jest elementem programu profilaktyki i w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta może przybierać różne formy. Najczęściej przeprowadzane w jego ramach czynności to scaling czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie oczyszczające powierzchnie zębów i przestrzenie międzyzębowe, polerowanie powierzchni zębów specjalną pastą polerującą oraz fluoryzacja zwiększająca ochronę zębów przed próchnicą.

Dla wszystkich pacjentów DENTestetica zapewniamy bezpłatne, profesjonalne materiały informacyjne i edukacyjne dotyczące dbania o higienę jamy ustnej. Zawsze mogą też Państwo liczyć na pomoc i doradztwo naszych specjalistów, którzy z przyjemnością udzielą porad i odpowiedzą na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close