887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Odbudowa kości

Ubytki naturalnych kości w obrębie jamy ustnej, to częsta dolegliwość, która pojawia się w między innymi przypadku długotrwałych braków uzębienia. W DENTestetica z powodzeniem przeprowadzamy zabiegi odbudowy kości, które pozwalają na leczenie implantologiczne i pełną rekonstrukcję uzębienia.

Sterowana odbudowa kości

Utrata zębów w odległej przeszłości lub na skutek zmian zapalnych, często powoduję uszkodzenia lub ubytki kości. Ich brak jest przeszkodą do zastosowania m.in. implantów zębowych, do wszczepiania których wymagane jest około 10 mm kości naturalnej. Jest to problem, który dotyka wielu pacjentów, zazwyczaj w szczęce górnej w pobliżu zatok szczękowych umiejscowionych w okolicach piątych zębów ku tyłowi. Ubytek kości nie oznacza jednak niemożliwości podjęcia leczenia.

Dzięki zastosowaniu najnowszych materiałów kościotwórczych oraz specjalnych technik zabiegowych istnieje możliwość odtworzenia utraconych kości. Zabieg Sterowanej Odbudowy Kości, polega na wprowadzeniu specjalnego materiału kościotwórczego oraz/lub przeszczepie własnej kości pacjenta pobranej z innego miejsca.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne pobranie materiału wykonywane jest za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Możliwe jest przeprowadzenie go oddzielnie, a także podczas wszczepienia implantów. Okres gojenia trwa od 4 do 6 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Po jego zakończeniu nie ma przeszkód do rekonstrukcji utraconego uzębienia na implantach.

 

sterowana odbudowa kosci

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Szczególnym rodzajem zabiegu odbudowy kości jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Jest to niezbędne działanie w przypadku zbyt małej ilości własnej kości pacjenta w odcinkach bocznych górnej szczęki. W DENTestetica dysponujemy specjalistycznym zestawem urządzeń oraz instrumentów do atraumatycznego podniesienia dna zatoki szczękowej.

Zabieg może zostać przeprowadzony zarówno metoda klasyczną, jak i zamkniętą. W tym drugim przypadku jest on wykonywany za pomocą noża ultradźwiękowego i tzw. balonika (system VarioSurg NSK oraz CAS-KIT OSSTEM). Dzięki temu nie wiąże się on z koniecznością głębokiej ingerencji w zatokę za pomocą wiertła, a okres gojenia po zabiegu ulega znacznemu skróceniu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close