887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Leczenie kanałowe – Endodoncja

Leczenie kanałowe zębów często kojarzy się z bolesnym i nieprzyjemnym procesem. W DENTestetica wiemy, że wcale nie musi tak być. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom i nowoczesnym metodom, leczenie endodontyczne przebiega szybko, precyzyjnie, bezboleśnie, i co najważniejsze, skutecznie.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne (inaczej kanałowe) polega na usunięciu z wnętrza zęba chorej i nieodwracalnie zmienionej miazgi, odkażenie komory i kanałów korzeniowych, a następnie wypełnienie przestrzeni trwałym materiałem leczniczym i stabilizującym. Celem leczenia kanałowego jest usunięcie źródeł infekcji i zapobieżenie jej ponownemu powstaniu.

Leczenie kanałowe – Endodoncja

Bezbolesne leczenie kanałowe

Zapalenie miazgi, które jest podstawowym wskazaniem do leczenia kanałowego (endodoncji), objawia się dotkliwym bólem, nadwrażliwością na ciepło i zimno, a kolejnej fazie narastającą opuchlizną. Z tego powodu pacjent ma wiele obaw przed rozpoczęciem leczenia, szczególnie jeśli miał w swojej przeszłości mało przyjemne, dentystyczne doświadczenia.

W DENTestetica, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz technik znieczulenia leczenie kanałowe przeprowadzane jest całkowicie bezboleśnie. Zabiegi wykonywane przez endodontę, w zależności od wskazań konkretnego przypadku mogą być wykonywane między innymi przy użyciu znieczulenia komputerowego, w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”) oraz w sedoanalgezji pod kontrolą anestezjologa.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Trójwymiarowa wizualizacja leczonego zęba za pomocą mikrotomografii komputerowej umożliwia szybką i dokładną diagnostykę stanów zapalnych zębów oraz kości szczęk. Mając pełny obraz zmian chorobowych, jesteśmy w stanie przeprowadzić zabieg leczenia endodontycznego już w trakcie jednej wizyty.

Czas trwania oraz ilość wizyt zależy od stopnia zaawansowania stanu zapalnego oraz trudności w udrożnieniu kanału korzeniowego. W przypadkach bardziej wymagających, takich jak złamane fragmenty narzędzi tkwiące wewnątrz kanału czy stary, bardzo twardy materiał wypełniający, prawdopodobnie konieczne będą 2 wizyty, z których każda będzie trwać od 1,5 do 2h. W leczeniu pierwotnym zęba nie leczonego wcześniej kanałowego, zazwyczaj wystarczy 1 spotkanie trwające od 45 minut do godziny czasu.

Endodoncja mikroskopowa - leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu

Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodonta może zobaczyć anomalie anatomiczne, sztuczne przeszkody w kanałach korzeniowych oraz efekty powikłań wcześniejszych działań leczniczych (perforacje, resorpcje). W DENTestetica rutynowo wykorzystujemy mikroskopy operacyjne, które pozwalają osiągnąć perfekcję w technice udrażniania i wypełniania kanałów korzeniowych. Praca w powiększeniu wraz z wykorzystaniem najnowszych, komputerowo sterowanych systemów do opracowywania kanałów korzeniowych, umożliwia wyleczenie większości zębów kwalifikowanych wcześniej do usunięcia.

 

DENTestetica - endodoncja mikorskopowa

Dowiedz się więcej

Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna

Czy warto leczyć zęby kanałowo?

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close