887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Implanty zębów

Leczenie implantologiczne to najskuteczniejsza metoda umożliwiająca pełną rekonstrukcję uzębienia. Pacjenci, którzy podjęli decyzję o wstawieniu implantów chwalą komfort i estetykę. Decydując się na zabieg w DENTestetica Kraków mają Państwo gwarancję najwyższej jakości usług i profesjonalnej opieki na wszystkich etapach leczenia.

Co to jest implant?

Implant zębowy to niewielka śruba tytanowa, którą umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Jej zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, który pacjent utracił. Implanty stomatologiczne wykorzystuje się do uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu lub  jako filary to większych rekonstrukcji – mostów albo protez zatrzaskowych. W naszym centrum zabiegi implantacji wykonują tylko i wyłącznie lekarze specjaliści II stopnia specjalizacji w chirurgii stomatologicznej lub periodontologii.

 

Nowoczesne implanty stomatologiczne

Dlaczego warto?

Ponieważ implanty zębów zachowują się jak naturalny korzeń zęba i zapobiegają dalszej utracie kości, z medycznego punktu widzenia są jedną z najlepszych, stosowanych współcześnie metod. Do głównych zalet leczenia implantologicznego zalicza się również wysoki komfort użytkowania, podniesienie jakości życia, możliwość rezygnacji z ruchomych protez, brak konieczności szlifowania zdrowych zębów otaczających lukę oraz względy estetyczne.

Implant vs. most - która metoda uzupełnienia?

W przypadku braków w uzębieniu zazwyczaj zaleca się dwie metody uzupełnienia: most lub implant. Most to połączenie kilku koron (imitacji zęba) z których niektóre są zamocowane na zębach pacjenta tworząc filary, a niektóre zastępują zęby brakujące. Aby zamocować most konieczne jest naruszenie zdrowych zębów pacjenta, gdyż muszą one zostać odpowiednio oszlifowane. W przypadku implantu taka konieczność nie występuje. Zadaniem implantu jest naśladowanie korzenia zęba co zabezpiecza przed zanikiem kości w miejscu po utracie zęba. Początkowo większy wydatek (cena) w postaci implantu zamiast mostu, w dłuższej perspektywie czasu jest dla pacjenta bardziej opłacalny.

Cennik implantów zębowych

Implanty są uważane za jedną z najdroższych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Cena pojedynczego implantu zębowego wraz z koroną może faktycznie przewyższać ceny innych rozwiązań, jednak patrząc długoterminowo leczenie implantologiczne jest bardziej opłacalne. Leczenie implantologiczne nie wymaga ingerencji w zęby sąsiadujące z brakującymi. Wszczepienie implantu zabezpiecza przez zanikiem kości, który może powstać po utracie zęba. Jednocześnie każdy wszczepione implant może w przyszłości stanowić filar dla większych prac protetycznych. Cena całego leczenia zależy głównie od wybranego systemu implantologicznego, stanu kości pacjenta (wiąże się z koniecznością dodatkowych procedur) i rodzaju wybranych koron protetycznych.

Dowiedz się więcej

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Tymczasowe rekonstrukcje uzębienia w czasie wgajania się implantów

Czy zabieg wstawienia implantów jest bezpieczny?

Czy zabieg jest bezbolesny? Sedacja dożylna

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close