887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Choroby dziąseł – Periodontologia

Krwawienie podczas szczotkowania zębów oraz nieprzyjemny zapach z ust mogą być oznaką chorób dziąseł lub przyzębia. Odpowiedzialny za ich powstawanie kamień nazębny dotyczy osób w każdym wieku, również z całkowicie zdrowymi zębami. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu jamy ustnej, którą można wykonać u periodontologa, a w razie wykrycia problemu, podjęcie szybkiego i specjalistycznego leczenia.

Przyczyny chorób dziąseł

Stan zapalny dziąseł i przyzębia to częsta dolegliwość wywoływana tworzenie się bakteryjnej płytki nazębnej w całej jamie ustnej, która ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny. Tak powstały kamień osadza się w okolicach korzeni zębowych, a bakterie znajdujące się na jego powierzchni wywołuj stan zapalny kieszonki dziąsłowej, prowadzący następnie do utworzenia się trwałego kamienia poddziąsłowego.

Przyczyny sprzyjające powstaniu problemu to między innymi: palenie tytoniu, podeszły wiek, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, wrodzona lub nabyta wrażliwość dziąseł. Nie jest to jednak jedynie choroba osób starszych czy palaczy, a wręcz przeciwnie, ostatnie badania pokazują, że coraz częściej dotyka pacjentów nawet przez 30. rokiem życia, także tych, którzy nigdy nie palili papierosów.

Warto też pamiętać, że samo szczotkowanie, nitkowanie i płukanie ust specjalnymi płynami, nie pozwoli w warunkach domowych na całkowitą eliminację płytki nazębnej, osadu oraz kamienia. Jedyną skuteczną metodą ich pozbycia się jest regularne korzystanie z zabiegu higienizacji w gabinecie dentystycznym podczas wizyty u higienistki lub stomatologa lub konsultacja z periodontologiem.

Choroby dziąseł – Periodontologia

Objawy i skutki

Pierwsze oznaki chorób dziąseł są łatwe do przeoczenia. Nienaturalne zaczerwienienie, krwawienie podczas mycia zębów, a także nieprzyjemny zapach z ust to symptomy o których koniecznie należy poinformować lekarza dentystę. Nieleczone powodują zanik dziąseł oraz kości i związane z tym odsłanianie korzeni zębowych, rozchwianie zębów, a także ich przedwczesną utratę.

Periodontologia

Dział medycyny odpowiedzialny za leczenie chorób dziąseł i przyzębia to periodontologia. W DENTestetica zapewniamy fachowców (periodontologów) z długoletnim stażem w tej dziedzinie, którzy gwarantują wczesne wykrycie problemu oraz jego całkowite wyleczenie.

W przypadku pacjentów znajdujących się w zaawansowanych stadiach choroby, nasze centrum realizuje również zaawansowane leczenie specjalistyczne, które pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów terapeutycznych.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close