887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Zdjęcia RTG i tomografia komputerowa zębów

ZDJĘCIA RTG ZĘBÓW

Pracownia radiologiczna Centrum Stomatologii Estetycznej DENTestetica korzysta z nowoczesnego pantomografu GXDP-700S amerykańskiej firmy Gendex. Urządzenie to wykonuje najwyższej jakości zdjęcia panoramiczne zębów, tomografię komputerową oraz mikrotomografię. Dodatkowo pracownia radiologiczna korzysta z aparatu RTG Expert DC wraz z system radiowizjografii cyfrowej (RVG) GXS-700 amerykańskiej firmy Gendex, który służy do wykonywania zdjęć punktowych.

Badania przeprowadzone w pracowni radiologicznej dają gwarancję najwyższej jakości wykonanych zdjęć przy najmniejszej dawce promieniowania.

RTG jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00

RENTGEN PANORAMICZNY ZĘBÓW

Tzw. panorama jest podstawowym zdjęciem wykorzystywanym podczas stawiania diagnozy  w leczeniu stomatologicznym. Specjalna konstrukcja aparatu wykorzystywanego do pracy w Dentestetica gwarantuje znaczące obniżenie dawki promieniowania. Dodatkowo urządzenie posiada specjalny program o zredukowanej dawce dla dzieci.  Zdjęcia panoramiczne wykonywane w pracowni Dentestetica Kraków charakteryzują się bardzo wysoką jakością, a wyniki uzyskiwane są natychmiast i mogą być przekazane Pacjentowi zarówno w formie wydruku jak i zapisu na płycie CD.

Pobierz skierowanie >

RTG panoramiczne zębów DENTestetica Kraków

 

ZDJĘCIA PUNKTOWE

Kolejnym standardowo wykonywanym w diagnostyce i leczeniu  badaniem jest zdjęcie punktowe (tzw. punktówka). Dzięki zastosowaniu  aparatu RTG Expert DC wraz z system radiowizjografii cyfrowej (RVG) GXS-700 amerykańskiej firmy Gendex możliwe jest wykonanie wysokiej jakości zdjęć przedstawiających pojedyncze zęby. Badanie wykonuje się głównie przy leczeniu zachowawczym oraz endodontycznym (kanałowym)

Badanie wykonywane jest bez skierowania

DENTestetica Kraków RTG zębów

 

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

Dzięki badaniu tomograficznemu możemy uzyskać zdjęcia trójwymiarowe kości szczęki i żuchwy i dzięki temu ocenić ich stan. Tomografia komputerowa jest stosowana najczęściej przed leczeniem implantologicznym oraz zabiegami sterowanej regeneracji kości. Badanie to jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a jego wynik gotowy jest już po kilku minutach.

Pobierz skierowanie >

 

MIKROTOMOGRAFIA

Badanie to jest w pewnym sensie trójwymiarowym odpowiednikiem zdjęcia punktowego. Badanie to jest najczęściej wykorzystywane podczas skomplikowanego leczenia endodontycznego (czyli leczenia kanałowego).

Pobierz skierowanie >

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close