887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Gwarancja

Wysoka jakość oferowanych usług, podobnie jak komfort pacjentów, ma dla nas priorytetowe znaczenie. Ponieważ w pełni odpowiadamy za efekty naszej pracy, na wykonane w centrum DENTestetica usługi medyczne otrzymują państwo gwarancję, według omówionych poniżej zasad.

Czas trwania gwarancji

1.  Wypełnienia światłoutwardzalne

Okres gwarancji – 3 lata. Wypełnienia światłoutwardzalne w okolicy szyjki zęba objęte są jednoroczną gwarancją. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) gwarancji udzielamy na 12 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków gwarancja jest przedłużana do 3 lat, z wyjątkiem wypełnień w okolicy przyszyjkowej zęba. W przypadku bruksizmu (nałogowe zgrzytanie zębami) okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę protetyka.

2.  Wkłady koronowo-korzeniowe 

Okres gwarancji – 3 lata. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu, brak tzw. stref podparcia, gwarancji udzielamy na 6 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków gwarancja jest przedłużana do 3 lat. W przypadku bruksizmu okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę protetyka.

3.  Stałe uzupełnienia protetyczne (korony i mosty klasyczne oraz na implantach, licówki, inlaye, overlaye)

Okres gwarancji – 3 lata. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu, brak tzw. stref podparcia, gwarancji udzielamy na 12 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków gwarancja jest przedłużana do 3 lat. W przypadku bruksizmu okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę protetyka.

4.  Protezy ruchome akrylowe

Okres gwarancji – 2 lata. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu, brak tzw. stref podparcia, gwarancji udzielamy na 12 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków gwarancja jest przedłużana do 2 lat. W przypadku bruksizmu okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę protetyka.

5.  Protezy ruchome szkieletowe

Okres gwarancji – 3 lata. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu, brak tzw. stref podparcia, gwarancji udzielamy na 12 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków gwarancja jest przedłużana do 3 lat. W przypadku bruksizmu okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę protetyka.

6.  Szyny zębowe oraz szyny relaksacyjne

Okres gwarancji – 1 rok

7.  Implanty 

Okres gwarancji wynosi od 5 do 10 lat, w zależności od zastosowanego systemu implantologicznego oraz warunków jamy ustnej pacjenta. Ilość oraz rodzaj kości, schorzenia współistniejące, higiena jamy ustnej, palenie tytoniu itd. W przypadku istniejących braków w pozostałym uzębieniu, brak tzw. stref podparcia, gwarancji udzielamy na 12 miesięcy. Po uzupełnieniu pozostałych braków, gwarancja jest przedłużana odpowiednio na 5 do 10 lat. W przypadku bruksizmu okres trwania gwarancji jest indywidualnie ustalany przez specjalistę implanto-protetyka.

Warunki utrzymania gwarancji:

1.  Odbywanie raz na 6 miesięcy wizyty kontrolnej, podczas której zostaną wykonane:

•   kontrolne badanie wewnątrzustne przez lekarza stomatologa

•   zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów z kamienia i osadu (scaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja) przez higienistkę stomatologiczną

2.  Utrzymywanie stanu higieny jamy ustnej zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa lub higienistki stomatologicznej. (W trakcie zabiegu profesjonalnego czyszczenia zębów z osadu i kamienia, wszyscy nasi pacjenci uczestniczą w szkoleniu na fantomach z zasad higieny jamy ustnej.)

 Gwarancja nie obejmuje:

1.  Leczenia endodontycznego (kanałowego), ze względu na nieprzewidywalny proces gojenia zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.

2.  Prac tymczasowych bezpośrednio po usunięciu zębów. Dotyczy: wypełnień, licówek, koron, mostów, protez tymczasowych oraz natychmiastowych.

3.  Prac o których pacjent został poinformowany o braku / ograniczonej gwarancji, a które pomimo to zostały wykonane na jego wyraźne życzenie.

4.  Leczenia stanów zapalnych zębodołu po ekstrakcji zęba.

5.  Leczenia zapalenia miazgi zęba bezpośrednio po wykonaniu wypełnienia lub osadzeniu pracy protetycznej. W takiej sytuacji Pacjent ponosi koszty tylko leczenia endodontycznego.

Uszkodzenia niepodlegające gwarancji:

1.  Mechaniczne uszkodzenia zębów naturalnych lub sztucznych w trakcie leczenia endodontycznego (np. pomiędzy wizytami).

2.  Uszkodzenia wynikające z urazów (np. w wyniku uderzenia w koronę protetyczną).

3.  Uszkodzenia powstałe w wyniku naturalnego zaniku kości oraz zmian w przyzębiu.

4.  Uszkodzenia spowodowane nieprawidłową pielęgnacją i złą higieną jamy ustnej.

5.  Uszkodzenia wynikające z nieprzestrzegania zaleceń lekarza stomatologa odnośnie postępowania z uzupełnieniami protetycznymi.

6.  Uszkodzenia będące wynikiem schorzenia mającego niekorzystny wpływ na układ żujący (np. cukrzyca, osteoporoza, padaczka, stany po leczeniu chemio- i/lub radioterapią).

7.  Uszkodzenia spowodowane uzupełnieniem tylko części braków zębowych, co powoduje przeciążenie wykonanego uzupełnienia protetycznego.

8.  Uszkodzenia spowodowane przez korekty wykonane poza DENTestetica.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close