887 05 05 01
Pon.-Czw. 9.00-20.00, Pt. 9.00-15.00

Sedoanalgezja

W przypadku trwających wiele godzin zabiegów dentystycznych połączonych z ingerencją chirurgiczną, konieczne jest stosowanie odpowiednich metod rozluźniających i usypiających. Sedoanalgezja pozwala na utrzymywanie pacjenta w długotrwałym stanie ograniczonej świadomości, bez poddawania go narkozie, dlatego jest jedną z bezpieczniejszych i coraz szerzej stosowanych metod, również podczas skomplikowanego leczenia stomatologicznego.

W DENTestetica sedoanalgezja jest wykonywana przez lekarza anestezjologa i polega na dożylnym podaniu odpowiednich leków. Osoba poddana sedacji znajduje się w stanie ogólnego rozluźnienia i uspokojenia, nie odczuwa też lęku, pozostaje jednak w pełni zdolna do samodzielnego oddychania oraz reagowania na polecenia lekarza. Po wyprowadzeniu ze stanu uspokojenia pacjent nie pamięta większości zabiegu lub wspomina go w formie snu.

 

Jest to metoda najczęściej wykorzystywana podczas skomplikowanych i długotrwałych zabiegów implantologicznych, a także połączonych z przeszczepem kości lub augmentacji sztuczną kością. Dzięki swojemu działaniu znajduje duże zastosowanie przy leczeniu pacjentów z zaawansowaną dentofobią, a także u osób z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi, które uniemożliwia bezpieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego.

SEDOANALGEZJA

  • bezpieczna i sprawdzona metoda
  • opieka doświadczonego anestezjologa
  • działa uspokajająco i rozluźniająco
  • nowoczesna alternatywa dla narkozy
  • polecana pacjentom z nadciśnieniem
  • zapewnia niepamięć wsteczną zabiegu
Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.


close