facebook close
887 05 05 01
Pon.-Pt. 8.00-21.00 Sob. 9.00-15.00

Piękny uśmiech to… lepsze zdrowie!

Proste, równe zęby i wspaniały uśmiech to bez wątpienia doskonała wizytówka, większa pewność siebie i wspaniałe samopoczucie. Czy jednak chodzi tylko o dobry wygląd? Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego (American Dental Association) leczenie ortodontyczne może znacząco wpłynąć na ogólny stan zdrowia zębów i jamy ustnej.

Zdrowsze zęby i dziąsła

Opuchlizna i zaczerwienienie dziąseł często towarzyszy nieprawidłowemu położeniu zębów, zbyt stłoczonych albo nadmiernie oddalonych od siebie. To także najbardziej charakterystyczny objaw chorób przyzębia.

 

Aparat Invisalign delikatnie i stopniowo przesuwa zęby na ich właściwe miejsce, dzięki czemu dziąsła ściślej do nich , tworząc naturalną ochronę przed schorzeniami periodontologicznymi.

 

Łatwiejsze czyszczenie

Jednym z największych problemów podczas noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Resztki jedzenia przy każdym posiłku dostają się pod aparat, a ich usunięcie bywa mocno kłopotliwe. Stąd już tylko krok do powstawania płytki nazębnej i próchnicy. Z Invisalign możesz szczotkować i nitkować swoje zęby bez żadnych problemów. Aparat łatwo wyciągnąć także na czas jedzenia, dzięki czemu bez trudu utrzymasz go w idealnej czystości.

 

Bocca spazzolino denti pulizia

Ogólny stan zdrowia

Pomyśl o swoim uśmiechu jak o oknie z widokiem na sprawnie działający organizm. Dbanie o zdrowe zęby i dziąsła to pierwszy krok do właściwej pielęgnacji całego ciała. Co dzieje się gdy zaniedbujemy nasze zęby? Bakterie wywołujące próchnice i choroby dziąseł mogą być przyczyną kolejnych dolegliwości, takich jak owrzodzenia jamy ustnej, stanów zapalnych, nadwrażliwości i krwawienia dziąseł, nieświeżego oddechu, a nawet utraty zębów. Badania prowadzone przez American Dental Association wykazały, że nieleczone infekcje jamy ustnej mogą powodować także poważniejsze schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak choroby serca, udary, zapalenie płuc czy cukrzyce.

Invisalign umożliwia regularną i bezproblemową pielęgnację jamy ustnej każdego dnia. Przezroczyste, silikonowe nakładki wyjmowane są na czas jedzenia oraz szczotkowania czy nitkowania zębów. Dzięki temu znacząco spada ryzyko chorób i dolegliwości wywoływanych przez niedostateczną higienę jamy ustnej.

Przywrócenie właściwego układu zębów niemal zawsze znacząco niweluje problemy związane z nieprawidłowym zgryzem, niektórymi wadami wymowy, usuwa utrudnienia w gryzieniu i żuciu, redukuje problemy szczękowe i zużycie szkliwa. Invisalign to sprawdzony sposób na problemy ortodontyczne, piękny uśmiech, a także potwierdzona poprawa ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej.

Decydując się na aparat Invisalign nie tylko zadbasz o estetyczne aspekty swojego uśmiechu, ale także zapewnisz sobie zdrowe i mocne zęby na długie lata.


Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i aktualnościami w DENTestetica.